Նախագահը լիարժեք կերպով իրականացնում է իր պարտականությունները. խոսնակը հերքում է Արայիկ Հարությունյանի վիրավորվելու մասին ադրբեջանական սուտը
04/10/2020 14:52
Ադրբեջանցիներն այսօր կրկին ակտիվ տեղեկություն են շրջանառում տեղական և միջազգային մամուլով, որ իբր Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը վիրավորվել է, ֆեյսբուքյան էջում գրել է Արցախի նախագահի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
«Միանգամից հերքեմ, որ այն իրականությանը չի համապատասխանում և նախագահն այս պահին լիարժեք կերպով իրականացնում է իր աշխատանքային պարտականությունները:
Հ.Գ.Նախագահ Հարությունյանի սառնասիրտ ու սթափ գործողությունները լրջագույն կերպով մտահոգել է Ալիևի վարչակարգի պատասխանատուներին, բանակի հրամկազմին, քանի որ մեր նախագահի ամեն մի ելույթը սառը ջուր է լցնում նրանց կեղծ պրոպագանդայի վրա:

Президент полноценно выполняет свои обязанности – пресс-секретарь опровергает очередную ложь Азербайджана о ранении Араика Арутюняна
04/10/2020 15:36
Азербайджанцы сегодня снова распространяют в местных и зарубежных СМИ активные сведения о том, якобы президент Республики Арцах Араик Арутюнян ранен, написал пресс-секретарь президента Ваграм Погосян на своей странице в Facebook.
«Сразу опровергну: это не соответствует действительности и в данный момент президент полноценно выполняет свои обязанности.
P.S. Рассудительные и хладнокровные действия президента Арутюняна серьезно встревожили ответственных лиц алиевского режима, командный состав армии, поскольку каждое выступление нашего президента – это ушат холодной воды для их лживой пропаганды.