Երեկ և այսօր բեկումնային մարտեր են ընթանում, դրա համար էլ ամեն ինչ մոտ օրերին կամ ժամերին կարող է իր տրամաբանական ավարտին հասցվել. Հովհաննիսյան
07/10/2020 22:34
Մեր զինված ուժերը հաղթանակներ տանում են միայնակ՝ հենվելով միայն մեր ժողովրդի բարձր մարտունակության և մոբիլիզացիայի վրա: Ընդամենը 48 ժամվա ընթացքում տասնյակ հազարավոր մեր քաղաքացիներ կամավոր զինվորագրվել են և մարտի նետվել՝ կերտելով մեր հաղթանակները, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Մենք ինքնուրույն ենք վարում մեր մարտական գործողությունները», - նշեց նա:
Արծրուն Հովհաննիսյանը միաժամանակ դժվարացավ հայկական կողմի վերահսկողության տակ հայտնված տարածքների վերաբերյալ կոնկրետ թվեր նշել՝ հավելելով, որ ընդհանուր կոնֆիգուրացիան պատերազմի սկզբից շատ չի փոխվել:
«Իրավիճակը շատ արագ է փոփոխվում, ամեն ինչ կարող է կատարվել: Երեկ և այսօր բեկումնային մարտեր են ընթանում, դրանք շատ համառ են՝ մեծաքանակն ուժերի կիրառմամբ: Դրա համար էլ ամեն ինչ մոտ օրերին կամ ժամերին կարող է իր տրամաբանական ավարտին հասցվել», - նշեց ՊՆ ներկայացուցիչը:

Вчера и сегодня идут переломные сражения, поэтому в ближайшие дни или часы все может быть доведено до логического конца – Арцрун Ованнисян
07/10/2020 23:04
Армянские вооруженные силы одерживают победы одни, основываясь только на высокой боеспособности и мобилизации нашего народа. Всего за 48 часов десятки тысяч наших граждан записались в добровольцы и бросились в бой, создавая победу, заявил сегодня на брифинге представитель Минобороны Арцрун Ованнисян.
«Мы самостоятельно ведем наши боевые действия», - отметил он.
Арцрун Ованнисян затруднился, однако, назвать конкретные цифры относительно территорий, которые оказались под контролем армянской стороны, добавив, что общая конфигурация не претерпела значительных изменений с начала войны.
«Обстановка меняется очень быстро, все может произойти. Вчера и сегодня идут переломные сражения, бои очень ожесточенные, с применением крупных сил. Поэтому все может быть доведено до логического конца в ближайшие дни или часы»», - сказал представитель Минобороны Армении.