Երեկ և այսօր բեկումնային մարտեր են ընթանում, դրա համար էլ ամեն ինչ մոտ օրերին կամ ժամերին կարող է իր տրամաբանական ավարտին հասցվել. Հովհաննիսյան
07/10/2020 22:34
Մեր զինված ուժերը հաղթանակներ տանում են միայնակ՝ հենվելով միայն մեր ժողովրդի բարձր մարտունակության և մոբիլիզացիայի վրա: Ընդամենը 48 ժամվա ընթացքում տասնյակ հազարավոր մեր քաղաքացիներ կամավոր զինվորագրվել են և մարտի նետվել՝ կերտելով մեր հաղթանակները, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Մենք ինքնուրույն ենք վարում մեր մարտական գործողությունները», - նշեց նա:
Արծրուն Հովհաննիսյանը միաժամանակ դժվարացավ հայկական կողմի վերահսկողության տակ հայտնված տարածքների վերաբերյալ կոնկրետ թվեր նշել՝ հավելելով, որ ընդհանուր կոնֆիգուրացիան պատերազմի սկզբից շատ չի փոխվել:
«Իրավիճակը շատ արագ է փոփոխվում, ամեն ինչ կարող է կատարվել: Երեկ և այսօր բեկումնային մարտեր են ընթանում, դրանք շատ համառ են՝ մեծաքանակն ուժերի կիրառմամբ: Դրա համար էլ ամեն ինչ մոտ օրերին կամ ժամերին կարող է իր տրամաբանական ավարտին հասցվել», - նշեց ՊՆ ներկայացուցիչը:

MOD representative: Breakthrough fights continue today, everything may be brought to logical end in days or hours
Our Armed Forces succeed on their own, MOD representative Artsrun Hovhannisyan said, adding that the Armenian side relies on people’s high efficiency and mobilization.
“Only in 48 hours tens of thousands of our citizens voluntarily were enlisted and headed to the battlefield erecting our victories,” Hovhannisyan said.
“We are conducting fights on our own,” he said.
As to telling how many territories passed under control of the Armenian side, Hovhannisyan said the general configuration from the beginning of the war has not changed.
“The situation changes very quickly. Everything may happen. Yesterday and today breakthrough fights are continuing, they are very fierce with the usage of large number of forces. This is why everything may be brought to its logical end in the upcoming days or hours,” MOD representative said.