«Հրապարակ». Նախարարները, փոխնախարարները շարունակում են առաջվա նման պարգևավճարներ ստանալ
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Համառ լուրեր են շրջում, որ պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաները՝ նախարարներ, փոխնախարարներ, շարունակում են առաջվա նման պարգևավճարներ ստանալ։ Այս առումով անգամ պատերազմը չի փոխել իրավիճակը։ Մենք հարցում արեցինք աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարություն, թե որքան աշխատավարձ և պարգևավճար է ստացել նախարար Զարուհի Բաթոյանը վերջին երկու ամսում։
Նախարարությունից մեզ պատասխանեցին․ «ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը սեպտեմբեր ամսին ստացել է 603 հազար 198 դրամ աշխատավարձ և 962 հազար 305 դրամ պարգևավճար (օգոստոս ամսվա համար): Սեպտեմբերին ստացված ողջ գումարը՝ 1 մլն 500 հազար դրամ, նախարար Բաթոյանն ուղղել է Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին: Հոկտեմբեր ամսին նախարարը ստացել է 459 հազար 577 դրամ աշխատավարձ և 896 հազար 800 դրամ պարգևատրում (սեպտեմբեր ամսվա համար)»»։

«Грапарак»: Министры, заместители министров продолжают получать премии
Газета «Грапарак» пишет, что упорно муссируются слухи о том, что высокопоставленные государственные чиновники – министры, заместители министров – продолжают получать премии, как и раньше. В этом плане даже война не изменила ситуацию.
Издание направило запрос в министерство труда и социальных вопросов для уточнения, какую зарплату и премию получила министр Заруи Батоян за последние два месяца.
«Министр труда и социальных вопросов Заруи Батоян в сентябре месяце получила зарплату в размере 603 тысячи 198 драмов и премию в размере 962 тысячи 305  драмов (за август). Всю полученную в сентябре сумму в размере 1 млн. 500 тысяч драмов министр Батоян перечислила в фонд страхования военнослужащих. В октябре министр получила зарплату в размере 459 тысяч 577 драмов и премию в размере 896 тысяч 800 драмов (за сентябрь)», - говорится в ответе министерства.