Ադրբեջանն ընտրովի, գերճշգրիտ զինատեսակներից հարվածներ է հասցնում Արցախի խաղաղ բնակչությանը. Հովհաննիսյան
31/10/2020 22:29
Առավոտյան Ստեփանակերտի ուղղությամբ, օրվա ընթացքում Մարտունու ուղղությամբ Ադրբեջանը կիրառել է հրետանային և հրթիռային միջոցներ, ինչպես նաև՝ ավիացիա խաղաղ բնակչությանը ռմբակոծելու համար, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ադրբեջանն ընտրովի, գերճշգրիտ զինատեսակներից հարվածներ է հասցնում խաղաղ բնակչությանը, մինչդեռ հայկական կողմը ռազմական գործողություններից առաջ հայտարարություն է կատարում, որպեսզի Ադրբեջանը ցանկության դեպքում կարողանա միջոցներ ձեռնարկել խաղաղ բնակչությանը պաշտպանելու ուղղությամբ», - ասաց նա:
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ նույնը չի կարելի ասել Ադրբեջանի մասին, որը թիրախավորում է Ստեփանակերտի ծննդատունն ու հոսպիտալը, Մարտակերտի հոսպիտալը, Շուշիի եկեղեցին:

Азербайджан избирательно, из сверхточного оружия наносит удары по мирному населению – Арцрун Ованнисян
31/10/2020 23:32
ВС Азербайджана применили артиллерийские и ракетные установки, а также авиацию для обстрела мирного населения, утром в направлении Степанакерта, в течение дня в направлении Мартуни, заявил сегодня на брифинге представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Азербайджан избирательно, из сверхточных видов оружия наносит удары по мирному населению, в то время как армянская сторона до начала боевых действий предупреждает, чтобы при желании Азербайджан предпринял меры для обеспечения безопасности собственного населения», - сказал он.
По словам Арцруна Ованнисяна, того же нельзя сказать об Азербайджане, который преднамеренно обстреливает роддом и госпиталь в Степанакерте, госпиталь в Мартакерте, церковь в Шуши.