Նոյեմբերի 9-ին ստորագրված համաձայնագիրը որևէ հավելված չունի. Նիկոլ Փաշինյան
Նոյեմբերի 9-ին Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ղեկավարների կողմից ստորագրված համաձայնագիրը որևէ հավելված չունի, այս մասին ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ընթացքում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այսօր ինձ ասացին, թե այդպիսի լուրեր կան, որ հավելվածներ ու այլ բաներ գոյություն ունեն։ Պետք է տեղի ունենա սահմանազատման գործընթաց, որը բավականին աշխատատար է։ Կան հարցեր, որոնց հետ կապված, առնվազն այս փուլում, որևէ հրապարակային քննարկում ոչ մի օգուտ չի կարող բերել», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշեց՝ որևէ խոչընդոտ չկա, որ Աժ-ում դռնփակ նիստ հրավիրվի և ինքը պատասխանի պատգամավորների բոլոր հարցերին։
«Եվ ես պատրաստ եմ բոլոր հարցերին նրբություններով ու ապացույցներով անդրադառնալ։ Եկեք այդ գայթակղությունից հրաժարվենք՝ ամեն ինչ հրապարակային քննարկելու։ Ռազմական դրության պայմաններում ամեն ինչը բաց քննարկելն այնքան էլ ճիշտ չէ»։

The statement signed by the leaders of Armenia, Azerbaijan and Russia has no attachment, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at the Government-NA Q&A.
“Today I was told that there is information about attachments and other things. The demarcation works are to take place which is rather extended work. There are issues in regard of which at least at this phase no public discussions will help,” Pashinyan said.
He said there is no any impediment for the NA to convene closed session during which he said he would answer the questions of the deputies.
“I am ready to refer to all the issues with their nuances and proofs. Let’s deny this temptation to discuss everything publicly. In conditions of marital law open discussions are not so right,” he said.