Վաղվանից ես դադարեցնում եմ իմ մանկավարժական գործունեությունը և այլևս դաստիարակելու եմ այս երկրում մի դեռահասի, որը կոչվում է Նիկոլ Փաշինյան. Արա Սաղաթելյան (Տեսանյութ)
05/03/2021 17:45
Մեր ուժայինների մոտ տպավորություն է, որ «Proton VPN» համակարգը թաքնվելու համար է, մինչդեռ այն ընդլայնվելու համար է և հնարավորություն է տալիս ավելի մեծ քանակի ռեսուրսներից օգտվելու, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը։
«Մեղադրականի մեջ ինձ մեղսագրվում էր, որ ստեղծել եմ այդ ֆեյքը, որի հետ ես, հաստատ եմ ասում, կապ չունեմ։ Դա շատ կարևոր է ինձ համար, կալանքին զուգահեռ նաև ինձ վարկաբեկելու գործընթաց գնաց։ Բացի իմ հիմնական զբաղմունքներից, ես նաև մանկավարժություն եմ դասավանդում, իսկ մանկավարժության դեպքում, ի տարբերություն այլ գիտությունների, դասավանդման պրոցեսը հիմնված է միջանձնային շատ լուրջ շփման և վստահության վրա։ Պատկերացնում եմ, երբ իմ 18-21 տարեկան ուսանող աղջիկները տեսան ԱԱԾ-ի այդ ապուշ ռելիզը, մտան այդ ֆեյքի էջն ու տեսան այդ հայհոյախառն տեքստերը։ Այդ պատճառով վաղվանից ես դադարեցնում եմ իմ մանկավարժական գործունեությունը և այլևս դաստիարակելու եմ այս երկրում մի դեռահասի, որը կոչվում է Նիկոլ Փաշինյան, և զբաղվելու եմ մի ֆեյքով, որը կոչվում է Նիկոլ Փաշինյան», - հայտարարեց Արա Սաղաթելյանը։

С завтрашнего дня я прекращаю свою преподавательскую деятельность и впредь буду воспитывать в этой стране недоросля, именуемого Никол Пашинян – Ара Сагателян
05/03/2021 18:50
У наших силовых структур создалось впечатление, что система «Proton VPN» предназначена для того, чтобы скрываться, в то время как это система дает возможность пользоваться гораздо большим количеством ресурсов, заявил сегодня в беседе с журналистами бывший руководитель Аппарата Национального Собрания Армении Ара Сагателян.
«В обвинении мне инкриминировалось, что я создал этот фейк, с которым я не имею никакой связи, и я говорю это точно. Это очень важно для меня, поскольку вместе с арестом шел также процесс моей дискредитации. Кроме моих основных занятий, я преподаю также педагогику, а в случае педагогики, в отличие от других наук, процесс преподавания основан на очень серьезном межличностном общении и доверии. Представляете, когда мои 18-21-летние студентки  в университете увидели этот идиотский релиз, зашли на станицу этого фейка и увидели эти тексты вперемежку с бранью. По этой причине с завтрашнего дня я прекращаю свою преподавательскую деятельность и впредь буду воспитывать в этой стране недоросля, именуемого Никол Пашинян, и заниматься фейком, именуемым Никол Пашинян», - заявил Ара Сагателян.