Փաշինյանը ԱԳՆ էր գնացել 1 ժամ շուտ. Հայրենիքի փրկության շարժման մասնակիցները դա պայմանավորեցին նրա վախով
13/03/2021 13:23
Հայրենիքի փրկության շարժման ներկայացուցիչը հայտնեց, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԳՆ-ում հանդիպման պլանավորված ժամից մեկ ժամ շուտ է գնացել նախարարություն: Շարժման ներկայացուցիչները դա պայմանավորեցին նրա վախով:
Հիշեցնենք, որ Հայրենիքի փրկության շարժումն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 13-ին՝ ժամը 12։30-ին, այցելելու է Կառավարության 2-րդ մասնաշենք՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարություն։
Հայտարարության մեջ նաև ասվում էր, որ դիվանագետի օրը՝ մարտի 2-ին, խախտելով ավանդույթը, նա չգնաց հայկական դիվանագիտության կենտրոնակայան, սակայն որոշել է այնտեղ լինել մարտի 13-ին.
«Մենք էլ նրան դիմավորենք ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության դիմաց, որ կրկին բարձրաձայնենք մեր պահանջը՝ առանց Նիկոլ Հայաստան»։
Ժամը 12։00-ից շարժման անդամներն Արտաքին գործերի նախարարության շենքի դիմաց են: Նրանք տեղեկացրեցին, որ Նիկոլ Փաշինյանի համար նմանօրինակ պայմաններ են ստեղծելու նաև նախագահի հետ հանդիպմանը.

Никол Пашинян пришел в МИД Армении на час раньше
Представитель «Движения за спасение родины» сообщил, что премьер-министр Никол Пашинян пришел в МИД на час раньше запланированной ранее встречи. Представители оппозиционного движения обуславливают это его страхом.
Напомним, ранее «Движение за спасение родины» сообщило, что Никол Пашинян решил 13 марта в 12:30 посетить второй корпус комплекса правительственных зданий – министерство иностранных дел Армении.
«В День дипломата – 2 марта, нарушив традицию, он не посетил штаб-квартиру армянской дипломатии, однако решил сделать это 13 марта.
Мы его встретим перед зданием МИД, чтобы вновь озвучить наше требование – Армения без Никола»,  - отмечалось в заявлении.
Сегодня в 12:00 члены движения собрались перед зданием МИД Армении. Они заявили, что создадут аналогичные условия для Никола Пашиняна также во время встречи с президентом Армении.