Ես չեմ ասի այն պատվաստանյութի անունը, որով պատվաստվել եմ. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը չասաց, թե այսօր որ պատվաստանյութով է պատվաստվել կորոնավիրուսի դեմ:
«Ես չեմ ասի այն պատվաստանյութի անունը, որով պատվաստվել եմ», - ԱԺ-ում ի պատասխան պատգամավորի հարցին՝ ասաց Փաշինյանը:
Նա միայն նշեց, որ փոխվարչապետի պաշտոնակատարներից մեկը պատվաստվել է «AstraZeneca»-ով, մյուսն էլ կպատվաստվի «Sputnik V»-ով:
Վարչապետի պաշտոնակատարը հույս հայտնեց, որ ԱԺ նախագահությունից էլ որևէ մեկը կպատվաստավի չինական պատվաստանությով:
Նիկոլ Փաշինյանի այդ խոսքերը ծիծաղ առաջացրեցին խորհրդարանի դահլիճում:
«Եթե առողջապահության նախարարությունը, համաճարակների կանխարգելման մարմինները որևէ պատվաստանյութ թույլ են տվել, որ մտնի շրջանառության մեջ, ուրեմն՝ լավն է», - ավելացրեց վարչապետի պաշտոնակատարը:

Armenia’s Acting Prime Minister Nikol Pashinyan refused to tell the name of the vaccine he and his spouse got against COVID-19.
He only noted that one of the Acting Vice PMs has been vaccinated with AstraZeneca and the other with Sputnik V.
Pashinyan voiced hope that one of the representatives of NA chairmanship will get vaccinated with Chinese vaccine.
“If the Ministry of Health and epidemic prevention bodies allowed any vaccine to enter into circulation, it means it is a good one,” the Acting PM noted.