Նաիրա Զոհրաբյանն առաջիկա ընտրություններին ԲՀԿ ցուցակով չի մասնակցի. «Մի քանի առաջարկ ունեմ, քննարկելու եմ և վերջնական որոշում կայացնեմ»
20/05/2021 11:50
Ես վայր եմ դնում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության գլխավոր քարտուղարի պարտականությունները և առաջիկա ընտրություններին չեմ մասնակցելու ԲՀԿ համամասնական ցուցակով, Facebook-ում գրել է ԲՀԿ-ական պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը։
« «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունում այս տարիների ընթացքում ձեռք եմ բերել շատ լավ ընկերներ, որոնց հետ իմ ընկերությունը շարունակվելու է։
Մենք այսօր այլեւս լինելիության, մեր պետականությունը չարիքի այս իշխանությունից փրկելու խնդիր ունենք եւ միայն բոլոր այն ուժերի համախմբմամբ, ովքեր գիտակցում են, որ Հայաստանին եւ Արցախին այլեւս փրկության ծրագիր է պետք, մենք պիտի կարողանանք կասեցնել մեր պետության վերջնական կազմաքանդումը։
Ես կա՛մ եւ մնալու եմ չարիքի այս իշխանության դեմ պայքարի առաջնագծում, եւ հիմա շատ ավելի վճռական եւ ազատ եմ լինելու իմ գործողություննեերում։
Ես կա՛մ եւ լինելու եմ հանրային-քաղաքական կյանքում, քանի դեռ մեր երկիրը օկուպացված է հային, արցախցուն, Հայաստանն ու Արցախը չսիրող մարդկանցով ու քանի դեռ մենք մեր երկիրը չենք ազատագրել ներսի զավթիչներից։
Ես ունեմ մի քանի առաջարկներ, որոնք քննարկելու եմ իմ ընկերների եւ մերձավորների հետ՝ վերջնական որոշումս կայացնելու առաջ։
Հավատացեք, այս տարիների իմ կարեւորագույն ձեռքբերումը պատգամավորական մանդատը չի եղել։ Այլ եղել են հազարավոր մարդիկ, ում ես իմ լիազորությունների շրջանակում կարողացել եմ օգնել, կամ՝ ճիշտ ճանապարհ ցույց տալ, եղել են ընկերներս ու գործընկերներս, որոնց հետ մենք դեռ երկար ճանապարհ ունենք անցնելու՝ հանուն ավելի լավ Հայաստանի, որը հաստատ ունենալու ենք։
Հ. Գ. Իմ լրագրող գործընկերներին. ԲՀԿ-ից դուրս գալու շուրջ որեւէ այլ մեկնաբանություն չի լինելու ո՛չ այսօր, եւ ո՛չ վաղը։ Դա եղել է իմ կենսագրության կարեւոր հատվածներից մեկը, որի հանդեպ ես հարգանք ունեմ», - գրել է Նաիրա Զոհրաբյանը։

Наира Зограбян не будет участвовать в предстоящих выборах по пропорциональному списку партии «Процветающая Армения»
20/05/2021 14:15
Я складываю полномочия генерального секретаря партии «Процветающая Армения» и не буду участвовать в предстоящих выборах по пропорциональному списку партии, написала на своей странице в Facebook депутат парламентской фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
«За эти годы я приобрела в партии «Процветающая Армения» много хороших друзей, с которыми моя дружба продолжится.
Сегодня перед нами стоит задача существования, спасения нашей государственности от этого правительства зла, и только консолидацией всех сил, осознающих, что Армении и Арцаху нужна еще одна программа спасения, мы должны суметь предотвратить.
Я есть и остаюсь в авангарде борьбы с этой властью зла, и теперь я буду гораздо более решительной и свободной в своих действиях.
Я есть и останусь действовать в общественно-политической жизни, пока наша страна оккупирована людьми, не любящими армян, арцахцев, Армению и Арцах, и пока не освободим нашу страну от внутренних захватчиков.
У меня есть несколько предложений, которые я должна обсудить со своими друзьями и близкими, чтобы принять окончательное решение.
Поверьте, важнейшим моим достижением за эти годы был не депутатский мандат. А тысячи людей, которым в рамках своих полномочий я смогла помочь или показать верный путь, мои друзья и коллеги, с которыми еще предстоит пройти долгий путь во имя лучшей Армении, которая у нас обязательно будет.
P.S. Моим коллегам-журналистам: никаких комментариев об уходе из ППА не будет ни сегодня, ни завтра. Это был один из важнейших этапов моей биографии, к которому я отношусь уважительно», - написала Наира Зограбян.