Սերժ Սարգսյանի եղբորորդի Հայկ Սարգսյանն արդարացվեց
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, վճռեց դադարեցնել ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորորդու՝ Հայկ Սարգսյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը։
«Դատարանը վճռեց՝ ճանաչել և հռչակել Հայկ Սարգսյանի անմեղությունը ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցանքի կատարման մեջ մեղսագրված արարքի կատարմանը նրա մասնակցությունն ապացուցված չլինելու հիմքով։ Հայկ Սարգսյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառված գրավը վերացնել՝ վճարված 50 մլն դրամ գումարը վերադարձնել վերջինիս», - հայտարարեց դատավոր Աննա Դանիբեկյանը։
Սարգսյանի պաշտպան Երեմ Սարգսյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց՝ վստահ է, որ դատախազությունը կբողոքարկի դատարանի վճիռը։

Племянник третьего президента Айк Саргсян оправдан
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анна Данибекян принял решение о прекращении уголовного преследования в отношении племянника третьего президента Армении Сержа Саргсяна Айка Саргсяна.
«Суд решил признать невиновным Айка Саргсяна в совершении преступления, предусмотренного частью 1 статьи 235 Уголовного кодекса Армении, на основании того, что его участие в инкриминируемом ему деянии не доказано.  Примененный в качестве меры пресечения в отношении Айка Саргсяна залог отменить, выплаченную сумму в размере 50 млн. драмов вернуть последнему», - заявила судья Анна Данибекян.
Адвокат Айка Саргсяна Ерем Саркисян в беседе с журналистами сказал, что уверен, что прокуратура обжалует решение суда первой инстанции.
«Это стиль прокуратуры, они всегда подают апелляционную жалобу, независимо от того, уместно это или неуместно», - сказал адвокат.