ԱԱԾ տնօրենին ու ոստիկանապետին շնորհվել է գեներալ-մայորի կոչում
Նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանին շնորհվել է ոստիկանության գեներալ-մայորի կոչում:
«Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 2-րդ մասը, ինչպես նաև «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասը.
Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պետ, գնդապետ Վահե Ռոբերտի Ղազարյանին շնորհել ոստիկանության գեներալ-մայորի կոչում», - ասված է հրամանագրում:
Նախագահի մեկ այլ հրամամագրով գեներալ-մայորի կոչում է շնորհվել նաև ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանին։
«Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 2-րդ մասը, ինչպես նաև «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքի 4-րդ հոդվածի 2-րդ մասը.
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն, գնդապետ Արմեն Վաղարշակի Աբազյանին շնորհել գեներալ-մայորի զինվորական կոչում», - ասված է հրամանագրում։

Директору СНБ и начальнику полиции присвоены звания генерал-майора
«Принимая за основание часть 2 статьи 133 Конституции Армении, а также часть 2 статьи 5 закона «О службе в полиции»,
присвоить начальнику полиции Республики Армения, полковнику Ваге Казаряну звание генерал-майора», - говорится в указе.
Другим указом президента, директору Службы национальной безопасности Армену Абазяну присвоено звание генерал-майора.
«Принимая за основание часть 2 статьи 133 Конституции Армении, а также часть 2 статьи 4 закона «О службе в органах национальной безопасности»,
присвоить директору Службы национальной безопасности Республики Армения, полковнику Армену Абазяну звание генерал-майора», - говорится в указе.