Մասիսի քաղաքապետի եղբայրը կալանավորվել է՝ պոռնկությամբ զբաղվելուն նպաստելու մեղադրանքով. նա մեղադրանքը չի ընդունում՝ համարելով զավեշտալի
13/07/2021 16:06
Մասիսի քաղաքապետի եղբայր Գոռ Համբարձումյանի կալանավորման վերաբերյալ տարածված տեղեկությունների հետ կապված փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը պարզաբանում է ներկայացրել։
«Գոռ Համբարձումյանին 06.07.2021թ. մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 262 հոդվածի 2-րդ մասով՝ պոռնկությամբ զբաղվելուն նպաստելը: Գոռը առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում, այն համարում է պարզապես զավեշտալի: Գործի նյութերում չկա որևէ ուղղակի կամ անուղղակի ապացույց Գոռի կողմից նման արարք կատարելու մասին:
08.06.2021թ. Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը կալանավորել է Գոռին, բայց դա այսպես ասած «հաշիվ չի և լուրջ չի», քանի որ դատավորը Գագիկ Պողոսյանն էր: Կալանավորման որոշումը բողոքարկել եմ վերաքննիչ դատարան, հույս ունեմ՝ կմակագրվի նորմալ դատավորի և Գոռը ազատ կարձակվի:
Այս պահին ընթանում է նախաքննություն, ուստի չեմ կարող ավելի մանրամասն ներկայացնել հանգամանքները, բայց վստահ եղեք, որ յուրաքանչյուր նորմալ մարդու մոտ դրանք կարող են միայն ծիծաղ առաջացնել», - գրել է փաստաբանը։

Брат мэра Масиса арестован по обвинению в содействии занятию проституцией: он не признает предъявленное обвинение
13/07/2021 17:03
Адвокат Тигран Атанесян представил разъяснение в связи с распространенным сообщением об аресте брата мэра Масиса Гора Амбарцумяна.
«Гору Амбарцумяну 6 июля 2021 года предъявлено обвинение по части 2 статьи 262 Уголовного кодекса Армении – содействие занятию проституцией. Гор не признает предъявленного обвинения, считает это просто абсурдом. В материалах дела нет какого-либо прямого или косвенного доказательства, что Гор совершил подобный поступок.
Суд общей юрисдикции Еревана 8 июня 2021 года арестовал Гора, но это так сказать «не в счет и несерьезно», поскольку судьей был Гагик Погосян. Я обжаловал решение об аресте в Апелляционный суд, надеюсь, жалоба будет завизирована на нормального судью и Гор будет освобожден.
В настоящее время проводится предварительное следствие, посему не могу представить более подробно все обстоятельства, но будьте уверены, что они могут вызвать у любого нормального человека только смех», - написал Тигран Атанесян.