Դատավոր Գագիկ Խանդանյանի գործով նիստը հետաձգվել է. ԲԴԽ
Այսօր՝ օգոստոսի 23-ին, ԲԴԽ-ում Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի կողմից ներկայացված՝ Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավոր Գագիկ Խանդանյանի կողմից «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 31-րդ հոդվածի 1-ին մասի և «Հայաստանի Հանրապետության Դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասի պահանջները խախտելու վերաբերյալ միջնորդության քննության կապակցությամբ հրավիրված նիստը հետաձգվեց:
Նախորդ նիստը չէր կայացել, քանի որ դատավորը գտնվում էր արձակուրդում և միջնորդել էր հետաձգել այն, իսկ այսօր նիստի հետաձգման վերաբերյալ միջնորդություն էր ներկայացրել Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահը, որին միացավ նաև դատավոր Գագիկ Խանդանյանը. նա ժամանակ խնդրեց գործի նյութերին ծանոթանալու համար:

Заседание по делу судьи Гагика Ханданяна отложено – Высший судебный совет
Сегодня, 23 августа, Высший судебный совет отложил заседание в связи с рассмотрением представленного Комиссией по предупреждению коррупции ходатайства о нарушении судьей Апелляционного гражданского суда Гагиком Ханданяном требований части 1 статьи 31 закона «Об общественной службе» и части 1 статьи 5 Судебного кодекса Армении.
Предыдущее заседание не состоялось, поскольку судья находился в отпуске и ходатайствовал о переносе заседания. Сегодня председатель Комиссии по предупреждению коррупции представил ходатайство о переносе заседания ходатайства, к которому присоединился также судья Гагик Ханданян. Он попросил время для ознакомления с материалами дела.