Ատոմային էլեկտրակայանը և Ֆիզիկայի ինստիտուտը 24 ժամ թթվածին կարտադրեն` քովիդ հիվանդանոցների կարիքները բավարարելու համար
29/10/2021 11:12
Քովիդ հիվանդներին սպասարկող բուժկենտրոններին թթվածին մատակարարող կայանները վերջին օրերին գերծանրաբեռնված են աշխատում, հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
«Լարված աշխատանքի արդյունքում կայանների խափանումները վերացել են, միաժամանակ, հիվանդանոցներում թթվածնի կարիք ունեցողների թիվը ևս աճում է:
Այս պահին առկա 15-ից ավելի թթվածնային կայաններին միացել է նաև Ատոմային էլեկտրակայանը և Երևանի ֆիզիկայի ինստիտուտը, որոնք 24 ժամ թթվածին կարտադրեն` հիվանդանոցներին թթվածնով ապահովելու համար», - ասված է ԱՆ հաղորդագրությունում։

АЭС и Ереванский институт физики будут круглосуточно производить кислород для больных коронавирусом
Кислородные станции в Армении, обеспечивающие больных коронавирусом кислородом, работают в перегруженном режиме, сообщает Минздрав Армении.
«В результате интенсивной работы удалось устранить нарушения и перебои в работе станций, однако количество людей, нуждающихся в кислороде в больницах, увеличивается.
На данный момент к более чем 15 существующим кислородным станциям присоединились АЭС и Ереванский институт физики, которые будут производить кислород 24 часа в сутки для обеспечения больниц кислородом», - говорится в сообщении министерства здравоохранения.