Մինչև տարեվերջ Ստեփանակերտում շահագործման կհանձնվի շուրջ 300 բնակարան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 2-ին Ստեփանակերտի Թումանյան փողոցում ծանոթացել է կառուցվող բնակելի թաղամասի և բազմաբնակարան շենքի՝ ավարտման փուլում գտնվող շինաշխատանքներին:
Երկրի ղեկավարը շինարարական ընկերությունների ղեկավարներից հետաքրքրվել է շահագործման ժամկետներով, ընդգծել, որ սոցիալական տարբեր կարգավիճակներ ունեցող բազմաթիվ ընտանիքների բնակարանային ապահովման հարցը կառավարության օրակարգային  խնդիրն է հանդիսանում:
Նա տեղում մի շարք հանձնարարականներ է տվել, կարգադրել, որ գործադրվեն բոլոր ջանքերը նախանշված ժամկետներում աշխատանքը որակով կատարելու համար:
Քաղաքաշինության պատասխանատուները նախագահին վստահեցրել են, որ մինչև տարեվերջ մի քանի փուլով նորակառույց շենքերը՝ շուրջ 300 բնակարաններով, շահագործման կհանձնվեն:
Արցախի նախագահին ուղեկցել են նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը, քաղաքաշինության նախարար Արամ Սարգսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

До конца года в Степанакерте будут сданы в эксплуатацию около 300 квартир
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 2 ноября ознакомился с завершающим этапом строительных работ по возведению на улице Туманяна в Степанакерте жилого квартала и одного многоквартирного здания, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Глава государства поинтересовался у руководителей строительных компаний сроками сдачи зданий в эксплуатацию, подчеркнув, что вопрос обеспечения жильем многих семей с разным социальным статусом стоит на повестке дня правительства. Он дал ряд поручений, в том числе по качественному выполнению работ в установленные сроки.
Ответственные лица заверили президента, что около 300 квартир из новостроек будут сданы в эксплуатацию в несколько этапов до конца года.
Президента республики сопровождали руководитель Аппарата президента Карен Шахраманян, министр градостроительства Арам Саркисян, другие должностные лица.