Անհայտ անձը հայտնել է Երևան-Մոսկվա չվերթի ինքնաթիռի «ականապատման» մասին
Անհայտ անձը հայտնել է Երևանից Մոսկվա թռչող ինքնաթիռում ռումբի սպառնալիքի մասին։ Այս մասին երեքշաբթի ՏԱՍՍ-ին հայտնել է արտակարգ ծառայություններում աղբյուրը։
««Շերեմետևո» օդանավակայանը անանուն հաղորդագրություն է ստացել Երևան-Մոսկվա չվերթի ինքնաթիռում ռումբի սպառնալիքի մասին։ Ինքնաթիռը թռիչքի մեջ է, վայրէջքից հետո այն կստուգվի կինոլոգների կողմից»,- ասել է աղբյուրը։
Flightradar24-ի փոխանցմամբ՝ այս պահին Երևանից Վնուկովո թռչում է Boeing ինքնաթիռ։ Առավոտյան Շերեմետևո մեկնող ինքնաթիռը փոխել է ուղղությունը և վայրէջք կատարել Սամարայում Մոսկվայի ժամանակով 08:40-ին։

Неизвестный сообщил о «минировании» самолета рейсом Ереван - Москва
Неизвестный сообщил об угрозе взрыва на борту самолета, летящего из Еревана в Москву. Об этом ТАСС сообщил источник в экстренных службах во вторник.
«На электронную почту аэропорта Шереметьево поступило анонимное сообщение об угрозе взрыва на борту рейса Ереван - Москва. Самолет находится в полете, после посадки он будет проверен кинологами», - сказал собеседник агентства.
По данным Flightradar24, сейчас из Еревана самолет Boeing летит во Внуково. Утром самолет, направлявшийся в Шереметьево, сменил курс и в 08:40 мск приземлился в Самаре.