Պուտինը արգելել է գրոհել Մարիուպոլի «Ազովստալ» գործարանի տարածքը և հրամայել արգելափակել այնպես, «որ ճանճը չթռչի»
21/04/2022 11:36
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն արգելել է գրոհել Մարիուպոլի «Ազովստալ» գործարանի տարածքը, սակայն հրամայել է արգելափակել այնպես, «որ ճանճը չթռչի»
«Արդյունաբերական գոտու առաջարկվող գրոհը անտեղի եմ համարում, կարգադրում եմ այն ​​չեղարկել», - ասել է նա ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի հետ հանդիպմանը։
«Սա այն դեպքն է, երբ մենք պետք է մտածենք, այսինքն՝ պետք է միշտ մտածենք, և այս դեպքում առավել ևս՝ փրկելու մեր զինվորների և սպաների կյանքն ու առողջությունը», - պարզաբանել է Պուտինը։
Նրա խոսքով՝ «կարիք չկա մտնել այդ կատակոմբների մեջ և սողալ գետնի տակ՝ այդ արդյունաբերական օբյեկտների միջով»։

Путин считает штурм «Азовстали» в Мариуполе нецелесообразным, поручил заблокировать так, чтобы муха не пролетела
21/04/2022 11:24
Президент РФ Владимир Путин запретил российским военным штурмовать территорию завода «Азовсталь» в Мариуполе, но приказал заблокировать его так, «чтобы муха не пролетела».
«Предлагаемый штурм промышленной зоны считаю нецелесообразным, приказываю отменить», - сказал он в четверг на встрече с главой Минобороны России Сергеем Шойгу.
«Это тот случай, когда мы должны думать, то есть, мы всегда должны думать, а в данном случае тем более, о сохранении жизней и здоровья наших солдат и офицеров», - пояснил Путин.
По его словам, «не нужно лезть в эти катакомбы и ползать там под землей по этим промышленным объектам».