«Փաստ». Փաշինյանը բացարձակ դադարել է վստահել որևէ մեկին, գրեթե բոլորից «ստրախովկա» է պահում
«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայոց ցեղասպանության 107-րդ տարելիցին Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցի ժամանակ Ծիծեռնակաբերդի ողջ տարածքում առանձնահատուկ անվտանգային միջոցառումներ էին կիրառվել. տարածք էին բերվել աննախադեպ թվով ոստիկաններ, ամբողջովին կասեցվել էր մարդկանց հոսքը հուշահամալիր տանող բարձունք, ընդ որում՝ ուղեփակոցով։ Ինքը՝ Փաշինյանը, հուշահամալիր էր այցելել թիմակիցներից առանձին, նրա հետ էին միայն նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը և ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, իսկ կառավարության մյուս անդամներն ու պատգամավորները գալիս էին զգալի ինտերվալով ու անմար կրակին հասան նշյալ եռյակի՝ մեծ արագությամբ հեռանալուց հետո։
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, ընդհանրապես, վերջին շրջանում Փաշինյանի լարվածությունն ու անհանգստությունները էլ ավելի են մեծացել: Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ, նրա անվտանգությունն ապահովող աշխատակիցների թիվը ավելացել է ևս 15-ով, չնայած մինչ այդ էլ աննախադեպ մեծ է եղել։ Մեր ունեցած տեղեկություններով, Փաշինյանը բացարձակ դադարել է վստահել որևէ մեկին, էլ ավելի կասկածամիտ է դարձել և գրեթե բոլորից «ստրախովկա» է պահում։ Այցերի ժամանակ առավել ևս ծայրահեղ զգուշավորություն է ցուցաբերում, այդ թվում՝ հանդիպումներին հաջորդող հյուրասիրության մասով»։

«Паст»: Пашинян никому не доверяет, страхуется от всех
Газета «Паст» пишет, что в ходе визита Никола Пашиняна в Цицернакаберд в связи с 107-й годовщиной Геноцида армян на всей территории мемориального комплекса были обеспечены беспрецедентные меры безопасности. На территории мемориала было сконцентрировано беспрецедентное количество полицейских, полностью был остановлен поток посетителей. Сам Пашинян посетил мемориал отдельно от членов команды, с ним были только президент Армении Ваагн Хачатурян и спикер парламента Ален Симонян, а другие члены правительства и депутаты шли со значительным интервалом и дошли до Вечного огня только после ухода упомянутой тройки.
По сведениям издания, вообще, в последнее время напряженность и опасения Пашиняна возросли. Как передает источник издания, число обеспечивающих его безопасность сотрудников увеличено еще на 15, хотя и до этого было беспрецедентно большим.
«По нашим сведениям, Пашинян вообще никому не доверяет, стал более подозрительным и страхуется от всех. Во время визитов тем более проявляет крайнюю осторожность, в том числе по части приемов после встреч», - пишет газета.