«Հարցնում էին՝ ո՞ւր են մեր երեխեքը, ե՞րբ են տուն գալու, վարչապետն ասում է՝ չեմ կարա ասեմ». Զոհված ու անհետ կորած զինծառայողների ծնողները հանդիպել են Նիկոլ Փաշինյանին
29/04/2022 17:06
Զոհված ու անհետ կորած զինծառայողների ծնողները հանդիպել են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
Յոթ հոգանոց խումբը դեռ ամիսներ առաջ է պայմանավորվել հանդիպել վարչապետի հետ, միայն այսօր է հանդիպումը կայացել։
«Մեր տղաների հարցով գործը նախաքննական փուլում է։ Հրամանատարի անփութության պատճառով մենք կորցրել ենք մեր երեխեքին, այդ հարցով էինք վարչապետի մոտ։ Վարչապետը բացարձակ ոչ մի բան չասաց, երևի թե, տեղյակ էլ չէր գործից»,-լրագրողներին պատմեց ծնողներից մեկը։
Հանդիպումը տևել է 2-ից 3 ժամ:
«Ծնողները վարչապետից հարցնում էին, ասում՝ ո՞ւր են մեր երեխեքը, ե՞րբ են տուն գալու, ասում է՝ «չեմ կարա ասեմ»»,-նշեց հանդիպմանը մասնակից ծնողը։

«Спрашивали, где наши дети, когда вернутся домой, а он ответил: не могу сказать» – родители погибших и без вести пропавших военнослужащих встретились с Пашиняном
Родители погибших и без вести пропавших военнослужащих встретились сегодня с премьер-министром Николом Пашиняном.
Договоренность о встрече группы из семи человек с премьер-министром была достигнута еще месяцы назад, однако встреча состоялась лишь сегодня.
«Уголовное дело по вопросу наших парней находится на этапе предварительного следствия. Мы потеряли наших сыновей из-за халатности командира, были у премьера по этому вопросу. Премьер абсолютно ничего не сказал, наверное, даже не знал об этом деле», - рассказал журналистам один из родителей.
Встреча продолжалась примерно 2-3 часа.
«Родители спрашивали у премьер-министра, где наши дети, когда вернутся домой, а он ответил: "не могу сказать"», - отметил участвующий в этой встрече родитель.