Եկել է պահը, որ նորից պետք է ամրապնդվենք, ուղղենք մեր ողնաշարը և ասենք, որ  մե՛նք ենք այս տարածաշրջանի տերը․ այստեղ ոչ ոք իրավունք չունի առանց մեզ որոշելու մեր և Արցախի  ճակատագիրը․ Սեյրան Օհանյան
29/04/2022 20:10
Եկել է պահը, որ նորից պետք է ամրապնդվենք, ուղղենք մեր ողնաշարը և ասենք, որ մե՛նք ենք այս տարածաշրջանի տերը․ այստեղ ոչ ոք իրավունք չունի առանց մեզ որոշելու մեր և Արցախի ճակատագիրը․ Սեյրան Օհանյան
Պարտությունները, անհաջողությունները, պարտվողականության արշավն այս իշխանությունների օրոք շարունակվում է, որովհետև նրանք ոչ մի եզրակացություն չեն անում իրավիճակից, Գյումրիում բողոքի քայլերթի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը։
Նա շեշտեց՝ պարտադրանքի, ճնշման ներքո՝ գործող իշխանությունները երկիրը տանում են խաղաղության կեղծ դարաշրջանի, այնինչ խաղաղությունը միակողմանի չի լինում, այն չեն մուրում․ ստանում են հզորությամբ, ուժով, ազգային և միջազգային երաշխիքներով։
«Խաղաղության երաշխիքը բանակն է, հզոր ուժային կառույցները, համախմբվածությունը, միասնականությունը, ներքին ամրությունը»,- ասաց Սեյրան Օհանյանը՝ հավելելով, որ ընդդիմության ու հայրենիքի ճակատագրով մտահոգ քաղաքացիների պայքարը հենց հայրենիքը հզորացնելուն է ուղղված։
«Այս պայքարը՝ մեր ժողովրդի պայքարը, ուղղված է նրան, որ մենք հենց այնպես չհպատակվենք, ծնկի չիջնենք հակառակորդի՝ Թուրքիայի և Ադրբեջանի առաջ։ Մեր ամբողջ պատմությունը ցույց է տվել, որ մենք մշտապես պատերազմի, մարտական գործողությունների մեջ ենք եղել, և այն ժամանակ, երբ եղել ենք համախմբված, երբ ներսում եղել ենք ամուր, ցույց ենք տվել մեր պայքարի ոգին, դրա հետ հաշվի են նստել նաև հակառակորդները, դրա հետ հաշվի են նստել և՛ Թուրքիան, և՛ Ադրբեջանը։ Եկել է պահը, որ նորից պետք է ամրապնդվենք, ուղղենք մեր ողնաշարը և ասենք, որ մե՛նք ենք այս տարածաշրջանի տերը․ այստեղ ոչ ոք իրավունք չունի առանց մեզ՝ որոշելու հայ ժողովրդի և Արցախի ճակատագիրը»,- ընդգծեց պաշտպանության նախկին նախարարը։

Пришла пора, чтобы мы снова стали сильными, выправили спину и сказали, что никто в этом регионе не имеет права без нас решать судьбу армянского народа и Арцаха – Сейран Оганян
29/04/2022 20:50
Поражения, неудачи, пораженческая кампания продолжаются при этой власти, потому что они не делают никаких выводов из ситуации, заявил сегодня по время протестного шествия в Гюмри бывший министр обороны, руководитель фракции «Армения» Сейран Оганян.
Он отметил, что под давлением, принуждением, эти власти ведут страну в фальшивую  «эпоху мира», в то время как мир не бывает односторонним, мир не клянчат, его завоевывают силой, национальными и международными гарантиями.
«Гарантией мира является армия, мощные силовые структуры, сплоченность, единство, внутренняя прочность», - сказал Сейран Оганян, добавив, что борьба оппозиции и обеспокоенных судьбой родины граждан направлена именно на усиление Родины.
«Борьба нашего народа направлена на то, чтобы мы не покорялись так просто, не вставали бы на колени перед противником – Турцией и Азербайджаном. Вся наша история показывает, что мы всегда находились в войнах, сражениях, однако когда были сплоченными, крепкими, демонстрировали наш дух, то с этим считались также противники, с этим считались и Турция, и Азербайджан. Пришла пора, чтобы мы снова стали сильными, выправили нашу спину и сказали, что мы хозяева в этом регионе, здесь никто не имеет права без нас решать судьбу армянского народа и Арцаха», - подчеркнул бывший министр обороны.