Ադրբեջանական զորքերը պետք է դուրս գան ՀՀ ինքնիշխան տարածքից. Երևանը շարունակում է աշխատել իր միջազգային գործընկերների հետ. Արմեն Գրիգորյան
12/10/2022 13:41
Հոկտեմբերի 12-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Վրաստանում ՆԱՏՕ-ի Կապի գրասենյակի ղեկավար Ալեքսանդր Վիննիկովի հետ:
Հանդիպմանն ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զորքերի ձեռնարկած լայնածավալ ագրեսիան և դրա լայն աշխարհաքաղաքական համատեքստը:
Գրիգորյանն ընդգծել է, որ ադրբեջանական զորքերը պետք է դուրս գան ՀՀ ինքնիշխան տարածքից, և Երևանը շարունակում է աշխատել իր միջազգային գործընկերների հետ՝ վերոնշյալ հարցի շրջանակներում:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ՆԱՏՕ գործընկերության ընթացիկ ծրագրերը, ինչպես նաև նախանշել զինված ուժերի ժողովրդավարական բարեփոխումներում համագործակցության խորացման հնարավորությունները:

Азербайджанские войска должны покинуть суверенную территорию Армении – Армен Григорян
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 12 сентября встретился с руководителем Офиса связи НАТО в Грузии Александром Винниковым, сообщает пресс-служба Совбеза.
Армен Григорян представил предпринятую азербайджанскими войсками 13 сентября крупномасштабную агрессию и ее широкий геополитический контекст.
Он подчеркнул, что азербайджанские войска должны покинуть суверенную территорию Армении и что Ереван продолжает работу со своими международными партнерами по данному вопросу.
Собеседники обсудили текущие программы партнерства Армения-НАТО, а также наметили возможности углубления сотрудничества в демократических реформах вооруженных сил.