Հուսով եմ՝ հայ և ֆրանսիացի բարեկամ ժողովուրդների համար գալիք տարին կլինի լեցուն խաղաղությամբ ու նոր ձեռքբերումներով. Փաշինյանը՝ Մակրոնին
21/12/2022 11:17
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնին՝ ծննդյան տարեդարձի առթիվ:
«Ձեզ եմ հղում իմ ամենաանկեղծ և ամենաջերմ շնորհավորանքները Ձեր ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ։
Թույլ տվեք հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից մաղթել Ձեզ անկոտրում կամք ու անսպառ եռանդ՝ ֆրանսիացի ժողովրդին առաջնորդելու և նորանոր հաջողություններ ու մեծ նվաճումներ ձեռք բերելու համար։
Հավատացած եղեք, որ համաշխարհային մարտահրավերներով լի այս բարդ ժամանակահատվածում Հայաստանն աջակցում է միջազգային խաղաղության և կայունության հաստատմանն ուղղված Ձեր բարձր առաքելությանը։ Հայ ժողովուրդը կիսում է բարեկամ Ֆրանսիայի հետ մեզ միավորող ժողովրդավարության, հիմնարար ազատությունների և քաղաքակրթական բարձրագույն արժեքները։
Պարոն նախագահ, օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ նաև շնորհավորել Ձեզ Սուրբ ծննդյան և Ամանորի կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություն Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում։
Հուսով եմ, որ հայ և ֆրանսիացի բարեկամ ժողովուրդների համար գալիք տարին կլինի լեցուն խաղաղությամբ ու նոր ձեռքբերումներով՝ ի նպաստ մեր երկրների առանձնահատուկ գործակցության խորացման և մեր ժողովուրդների անսասան բարեկամության ամրապնդման։

Надеюсь, что наступающий год будет для дружественных народов Армении и Франции наполнен миром и новыми достижениями – Пашинян поздравил Макрона
21/12/2022 12:07
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Французской Республики Эммануэлю Макрону по случаю дня рождения, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Многоуважаемый господин президент, дорогой Эммануэль,
Примите, пожалуйста, мои искренние и самые теплые поздравления по случаю Вашего дня рождения!
Позвольте от своего имени и от имени армянского народа пожелать Вам несгибаемой воли и неиссякаемой энергии в руководстве французским народом и достижения новых успехов и великих свершений.
Будьте уверены, что в этот трудный период, полный глобальных вызовов, Армения поддерживает Вашу высокую миссию, направленную на установление международного мира и стабильности. Армянский народ разделяет с дружественной Францией объединяющие нас высшие ценности демократии, фундаментальных свобод и цивилизации.
Господин президент, пользуясь случаем, также хочу поздравить Вас с Рождеством Христовым и Новым годом, пожелать Вам успехов во всех Ваших начинаниях.
Надеюсь, что наступающий год будет для дружественных народов Армении и Франции наполнен миром и новыми достижениями на благо углубления особого сотрудничества наших стран и укрепления непоколебимой дружбы наших народов.