Փարիզն ու Վաշինգտոնը քննարկել են Բաքվի և Երևանի հարաբերությունները
Ֆրանսիայի արտգործնախարար Քեթրին Կոլոննան և ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը քննարկել են հայ-ադրբեջանական հարաբերությունները և Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը։
Կոլոննան և Բլինկենը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերություններում ստեղծված իրավիճակը, ամփոփել են երկու երկրների հարաբերություններում առկա խնդիրների լուծման ուղղությամբ շարունակվող ջանքերը։
Քննարկվել է նաև Լաչինի ճանապարհի շուրջ ստեղծված իրավիճակը։
Ֆրանսիայի և Միացյալ Նահանգների արտաքին հարաբերությունների գերատեսչությունների ղեկավարները հայտարարել են Հարավային Կովկասի բոլոր հարցերի շուրջ միավորվելու իրենց մտադրության մասին և դրա համար կշարունակեն շփումները Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։

Париж и Вашингтон обсудили отношения между Баку и Ереваном
Министр иностранных дел Франции Катрин Колонна и госсекретарь США Энтони Блинкен обсудили армяно-азербайджанские отношения и ситуацию в Карабахе.
Как сообщает "Интерфакс-Азербайджан" со ссылкой на пресс-службу МИД Франции, Колонна и Блинкен "обсудили ситуацию в отношениях между Арменией и Азербайджаном", подвели итоги предпринимаемых усилий по урегулированию проблем в отношениях между двумя странами.
Они также обсудили ситуацию вокруг Лачинской дороги.
Главы внешнеполитических ведомств Франции и США заявили о намерении объединить усилия по всем вопросам на Южном Кавказе и для этого продолжат контакты с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и премьер-министром Армении Николом Пашиняном.