Հիմա աշխարհը գիտի, թե ինչ նկատի ունի Ալիևը. Մարուքյան
Ադրբեջանը խախտել է հրադադարի ռեժիմը Լեռնային Ղարաբաղում, Twitter-ի իր միկրոբլոգում այդ մասին հիշեցրել է ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը՝ ընդգծելով, որ հիմա աշխարհը գիտի, թե ինչ նկատի ունի Ալիևը։
«Մի կողմից Ալիևը շարունակում է հայտարարել, որ իրենք պատրաստ են խոսել Լեռնային Ղարաբաղի հայերի հետ, որոնք այնտեղ են ծնվել, իսկ մյուս կողմից նրանք հարձակվում են այն մարդկանց վրա, ովքեր ծնվել և խաղաղ ապրում են Լեռնային Ղարաբաղում։ Հիմա աշխարհը գիտի, թե ինչ նկատի ունի Ալիևը», - գրել է Մարուքյանը։
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները մարտի 10֊ին` ժամը 19։10֊ից ժամը 19։40֊ն ընկած ժամանակահատվածում, շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ խախտել են հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենքեր։

Теперь мир знает, что имеет в виду Алиев – Эдмон Марукян
Азербайджан нарушил режим прекращения огня в Нагорном Карабахе, об этом написал в своем микроблоге в Twitter посол Армении по особым поручениям Эдмон Марукян, подчеркнув, что теперь мир знает, что имеет в виду Алиев.
«С одной стороны, Алиев продолжает заявлять, что они готовы разговаривать с армянами Нагорного Карабаха, с теми, кто там родился, с другой стороны, они нападают на людей, которые родились и мирно живут в Нагорном Карабахе. Теперь мир знает, что имеет в виду Алиев», - написал Марукян.
Напомним, подразделения ВС Азербайджана 10 марта, в период с 19:10 до 19:40, нарушили режим прекращения огня на северном направлении линии соприкосновения в Республике Арцах, применяя стрелковое оружие.
О нарушении режима прекращения огня было доложено командованию российского миротворческого контингента.