ԳՇ պետի նախկին տեղակալ Ստեփան Գալստյանն ազատ կարձակվի
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի նախկին տեղակալ Ստեփան Գալստյանն ազատ կարձակվի 25 մլն դրամ գրավի դիմաց։
Գալստյանը կալանքի տակ է գտնվում 2021թ․ հոկտեմբերի 2-ից։
Հիշեցնենք՝ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Կարեն Ֆարխոյանի, 2021 թվականի հոկտեմբերի 2-ին Գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ Ստեփան Գալստյանին կալանավորելու մասին որոշում էր կայացրել։
Գալստյանը կալանավորվել է ՀՀ ԶՈՒ կարիքների համար ռազմամթերքի մատակարարման գործընթացում չարաշահումներ և առանձնապես խոշոր չափերով հափշտակություններ կատարելու դեպքերի առթիվ քննվող քրեական գործով։
Այս գործով, հիշեցնենք, անցնում են նաև ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը, զենքի մատակարարմամբ զբաղվող Դավիթ Գալստյանը՝ «Պատրոն Դավոն», ՀՀ ԶՈՒ ռազմական ավիացիայի նախկին պետ Ավետիք Մուրադյանը։
Նույն գործով անցնող ավիացիոն տեխնիկական ունեցվածքի ծառայության պետ Արտյոմ Համբարյանը 5 մլն գրավի դիմաց ազատ էր արձակվել։

Бывший заместитель начальника Генштаба Степан Галстян выйдет на свободу
Бывший заместитель начальника Генштаба ВС Республики Армения Степан Галстян выйдет на свободу под залог в 25 миллионов драмов.
Галстян находится под арестом со 2 октября 2021 года.
Напомним, суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Карена Фархояна 2 октября 2021 года принял решение об аресте заместителя начальника Генштаба ВС Армении Степана Галстяна.
Галстян арестован в рамках расследуемого в Следственном департаменте Службы национальной безопасности Армении уголовного дела, возбужденного по факту злоупотребления должностными полномочиями и хищений в особо крупном размере в процессе поставки боеприпасов для нужд Вооруженных сил.
Напомним, что по этому делу проходят также бывший министр обороны Давид Тоноян, занимающийся поставками оружия Давид Галстян («Патрон Даво») и  начальник управления авиации ВС Армении Аветик Мурадян.
А начальник службы авиационного технического имущества Артем Амбарян, проходящий по этому же делу, освобожден за залог в размере 5 млн.