Սպասվում են առատ տեղումներ. Սուրենյան
ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանն իր էջում գրել է, որ այսօր՝ մարտի 26-ին, սպասվում են առատ տեղումներ:
Արևմուտքից ցուրտ ճակատի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ կեսօրից հետո և երեկոյան ժամերին հանրապետության ողջ տարածքում կրկին սպասվում են տեղումներ:
Շիրակում, Լոռիում, Տավուշի նախալեռներում, Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց Ձորի, Սյունիքի լեռնային գոտիներում, Գեղարքունիքում՝ ձյան տեսքով։
Առանձին հատվածներում տեղումները կլինեն ինտենսիվ։ Առանձին շրջաններում սպասվում է ամպրոպ, քամու ուժգնացում 20-25մ/վ արագությամբ, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։

Суренян: Ожидаются обилные осадки
Заместитель директора ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» Министерства окружающей среды Гагик Суренян написал на своей странице, что сегодня, 26 марта, ожидаются обильные осадки.
В связи с проникновением холодного фронта с запада, с полудня 26 марта на всей территории Армении вновь ожидаются осадки.
В Шираке, Лори, в предгорьях Тавуша, в горных районах Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора, Сюника, в Гегаркунике в виде снега.
В некоторых районах осадки будут интенсивными. В отдельных регионах ожидаются грозы, усиление ветра скоростью 20-25 м/с, метель, плохая горизонтальная видимость.