ՀՀ-ում կա մեկ անձի իշխանություն և եթե նա հայտարարի, որ Արմեն Աշոտյանը Հովհաննես Մարգարեն է, իրենք կասեն՝ հրեշտակ է և սուրբ․ Շարմազանով
03/04/2024 15:31
ՀՀ-ում կա մեկ անձի իշխանություն և եթե այդ մեկը անձը հայտարարի, որ Արմեն Աշոտյանը Հովհաննես Մարգարեն է, իրենք կասեն՝ Արմեն Աշոտյանը հրեշտակ է և սուրբ, եթե ասի Աշոտյանն է մեղավոր բոլոր մեղքերի մեջ, կասեն՝ Աշոտյանն է մեղավոր․ Արմեն Աշոտյանի գործով դատական նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ գործադիր մարմնի անդամ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Իհարկե, հանրությունը ուշքի է գալիս և ճնշող մեծամասնությունն ընդունում է, որ մեր երկրում կան քաղբանտարկյալներ՝ Արմեն Աշոտյանը, Նարեկ Մալյանը, Նարեկ Սամսոնյանը, Վազգեն Սաղաթելյանը, Մամիկոն Ասլանյանը, չեմ բացառում, որ էլի կան»,-ասաց նա։
Շարմազանովը նշեց, որ Հայաստանի հանրության ճնշող մեծամասնության մոտ կա կոնսենսուս, որ Նիկոլ Փաշինյանի ռեժիմը վտանգավոր է յուրաքանչյուր հայի կենսական առողջության համար։ Ըստ նրա, պետք է հայության համախմբումն այդ գաղափարների շուրջ։

Шармазанов: В Армении установлена власть одного человека, и если он заявит, что Армен Ашотян – это Пророк Иоанн, то скажут, что он ангел и святой
В Армении установлена власть одного человека, и если этот человек заявит, что Армен Ашотян - это Пророк Иоанн, то скажут, что он ангел и святой, если он скажет, что Ашотян виновен во всех грехах, то скажут, что Ашотян виновен. Об этом журналистам перед началом судебного заседания по делу Армена Ашотяна сказал член исполнительного органа РПА Эдуард Шармазанов.
"Конечно, общественность начинает приходить в себя и подавляющее большинство признает, что в нашей стране есть политзаключенные: Армен Ашотян, Нарек Малян, Нарек Самсонян, Вазген Сагателян, Мамикон Асланян, я не исключаю, что их больше",- сказал он.
Шармазанов отметил, что среди подавляющего большинства армянской общественности существует консенсус в отношении того, что режим Никола Пашиняна опасен для жизненно важного здоровья каждого армянина. По его словам, необходимо единство армян вокруг этих идей.