Ադրբեջանը Հայաստանին ներկայացնելու է նոր կապիտուլյացիոն պայմաններ, որոնց այս իշխանությունը մտադիր է տեղիք տալ. Իշխան Սաղաթելյան
09/04/2024 16:44
Ադրբեջանը Հայաստանին ներկայացնելու է նոր կապիտուլյացիոն պայմաններ, որոնց այս իշխանությունը մտադիր է տեղիք տալ, ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի ու Արարատ Միրզոյանի հետ փակ հանդիպումից հետո լրագրողներին ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը:
«Մեկ անգամ ևս համոզվեցինք, որ երկիրը գտնվում է մի ուժի ձեռքում, որը շարունակելու է զիջումները, մեկ անգամ ևս ակնհայտ դարձավ, որ սահմանազատման և սահմանագծման աշխատանք չկա, իրականում, Հայաստան-Ադրբեջան բանակցություններ չկան»,- նշեց Սաղաթելյանը:
Նա ասաց, թե Հայաստանը պատրաստ չէ դիմադրություն ցույց տալ, պատրաստ չէ լիաժեք սահմանագծման ու սահմանազատման աշխատանքներին ու դա հիմնավորում են Ադրբեջանի կողմից ներկայացվող պահանջներով:

Ишхан Сагателян: Азербайджан выдвигает Армении новые условия капитуляции, и нынешние власти не готовы противостоять
09/04/2024 20:16
Азербайджан выдвигает Армении новые условия капитуляции, и нынешние власти не готовы противостоять. После закрытой встречи с вице-премьером Армении Мгером Григоряном и Араратом Мирзояном журналистам сообщил депутат фракции "Армения" Ишхан Сагателян.
"Мы еще раз убедились, что страна находится в руках силы, которая и дальше будет идти на уступки, еще раз стало очевидно, что работы по делимитации и демаркации границ не ведутся, что нет переговоров между Арменией и Азербайджаном",- сказал Сагателян.
Он заявил, что Армения не готова оказать сопротивление, не готова к работам демаркации и делимитации границы, и это оправдано требованиями, предъявленными Азербайджаном.