Պատրաստ եմ անվճար իրականացնել այն զինծառայողների պաշտպանությունը, ում կմեղադրեն Ադրբեջանի հետ շփման գիծը, իրենց ձևակերպմամբ՝ սահմանը հատելու և  կրակոցներին ի պատասխան՝ թշնամուն խոցելու համար
12/04/2024 17:13
Պատրաստ եմ անվճար իրականացնել այն զինծառայողների պաշտպանությունը, ում կմեղադրեն Ադրբեջանի հետ շփման գիծը, իրենց ձևակերպմամբ՝ սահմանը հատելու և կրակոցներին ի պատասխան՝ թշնամուն խոցելու համար
Փաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը գրել է․
«Հրապարակայնորեն հայտարարում եմ, որ պատրաստ եմ անվճար հիմունքներով իրականացնել այն զինծառայողների պաշտպանությունը, որոնց ՀՀ ԱԱԾ-ն կամ որևէ այլ պետական մարմին ներկայումս կամ երբևիցե կմեղադրի Ադրբեջանի հետ շփման գիծը (իրենց ձևակերպմամբ՝ ՀՀ պետական սահմանը) ցանկացած անհրաժեշտությամբ հատելու և արձակված կրակոցներին ի պատասխան՝ թշնամուն խոցելու համար»։

Я готов безвозмездно осуществить защиту военнослужащих, которые будут обвинены в пересечении линии соприкосновения с Азербайджаном, по их формулировке, за пересечение границы
12/04/2024 19:16
Адвокат, бывший прокурор Еревана Раффи Асланян написал:
"Публично заявляю, что готов безвозмездно осуществить защиту тех военнослужащих, которых Служба национальной безопасности Республики Армения или любой другой государственный орган сейчас или когда-либо обвинит в пересечении линии соприкосновения с Азербайджаном (по их формулировке: Государственной границы Республики Армения) при любой необходимости и для поражения врага в ответ на произведенные им выстрелы».