Առողջապահության նախարարությունում խուզարկություն են իրականացնում
Այս պահին ՀՀ առողջապահության նախարարությունում և բժշկական կենտրոններից մեկում կատարվում են խուզարկություններ, Aysor.am-ին տեղեկացրեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից։
«ՀՀ քննչական կոմիտեի Պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում իրականացվող քրեական վարույթով ՀՀ Քննչական կոմիտեի քննիչների կողմից, ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների օժանդակությամբ իրականացվում են անհետաձգելի քննչական և այլ դատավարական գործողություններ, այդ թվում՝ ՀՀ առողջապահության նախարարությունում և բժշկական կենտրոններից մեկում կատարվում են խուզարկություններ:
Մանրամասների մասին, ըստ անհրաժեշտության, կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն»,-ասաց ՔԿ խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը:
Առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Մարիամ Ծատրյանն էլ մեզ հետ զրույցում ասաց, որ այս պահին աշխատում են բնականոն ռեժիմով, տեղեկություն լինելու պարագայում կտեղեկացնի:

В Министерстве здравоохранения проводят обыск
В настоящее время в Министерстве здравоохранения Республики Армения и в одном из медицинских центров проводятся обыски, сообщили Aysor.am в Следственном комитете Республики Армения.
"По уголовному производству, осуществляемому в Главном управлении по расследованию преступлений против государства, основ конституционного порядка и общественной безопасности СК Республики Армения следователями Следственного комитета Республики Армения при содействии сотрудников СНБ Республики Армения, проводятся неотложные следственные и другие судебные действия, при этом в Министерстве здравоохранения Республики Армения и одном из медицинских центров проводятся обыски.
Дополнительные подробности будут предоставлены по мере необходимости", - сообщил пресс-секретарь СК Гор Абрамян.
Пресс-секретарь Минздрава Мариам Цатрян сообщила нам, что сейчас они работают в обычном режиме, если будет какая-то информация, она сообщит.