Փորձում են մարդկանց մոտ ձևավորել թյուր կարծիք, թե արցախցիները չեն կռվել, չեն պայքարել, ինչի պատճառով հայությունը կորցրել է Արցախը. Արշավիր Ղարամյան
14/02/2025 10:09
Արցախի հերոս, Արցախի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայության նախկին տնօրեն, Անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը երեկ լուսանկար էր հրապարակել՝ արձանագրելով, որ արցախցիները կռվել են ու զոհվել։
Լուսանկարը բազմաթիվ արձագանքներ էր ստացել, որոնց ի պատասխան՝ Ղարամյանը գրել է.
«Իմ էջում հրապարակված նկարը և կից գրությունը որոշ «գիտունիկ» օգտատերեր և տելեգրամյան ալիքներ փորձում են ներկայացնել իբրև թե որպես պատասխան մի անձի ասածներին։
Իրականում, սկսած 2020 թ․ պատերազմից ու դրանից հետո, արցախցիների մասին նմանաբովանդակ խոսքեր հնչեցրել են թե՛ հայաստանյան, թե՛ արցախյան բազում չհաջողված ու չկայացած հասարակական և քաղաքական գործիչներ։ Այդպիսով նրանք փորձել և փորձում են մարդկանց մոտ ձևավորել էապես թյուր կարծիք, թե, իբր, արցախցիները չեն կռվել, չեն պայքարել, ինչի պատճառով հայությունը կորցրել է Արցախը։

Они пытаются создать среди людей заблуждение, что арцахцы не воевали, не боролись, из-за чего армянство потеряло Арцах — Аршавир Гарамян
14/02/2025 10:46
Герой Арцаха, бывший директор Службы национальной безопасности Республики Арцах, бывший секретарь Совета безопасности Аршавир Гарамян вчера опубликовал фотографию, тем самым констатировав, что арцахцы воевали и погибли.
Фотография получила множество откликов, в ответ на которые Гарамян написал:
«Некоторые пользователи «умники» и Telegram-каналы пытаются представить опубликованную на моей странице фотографию и сопроводительный текст как ответ на чьи-то слова.
На самом деле, начиная с войны 2020 года и после нее, многие неудачливые и несостоявшиеся общественные и политические деятели как Армении, так и Арцаха озвучили подобные слова об арцахцах. Таким образом они пытались и пытаются создать у людей заблуждение, что якобы арцахцы не воевали, не боролись, из-за чего армяне потеряли Арцах.
Так что, мое слово осуждает всех, кто распространяет этот ложный тезис».