ՔՊ ղեկավարի իշխանությունը սնվում է մարդկանց պառակտումից, իրար նկատմամբ ատելությունից․  ՔՊ-ականի այսօրվա «Ղարաբաղացի՞ ես, թե հայ» ատելություն սերմանող խոսքը դրա ուղիղ ապացույցն է
22/02/2025 17:56
ՔՊ ղեկավարի իշխանությունը սնվում է մարդկանց պառակտումից, իրար նկատմամբ ատելությունից․ ՔՊ-ականի այսօրվա «Ղարաբաղացի՞ ես, թե հայ» ատելություն սերմանող խոսքը դրա ուղիղ ապացույցն է
ՔՊ ղեկավարի իշխանությունը սնվում է Հայաստանի ներսում և Սփյուռքում մարդկանց պառակտումից և իրար նկատմամբ ատելությունից, քաոսից, գրել է ՀՀ մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանը՝ որպես օրինակ ներկայացնելով արցախցիների նկատմամբ ատելության խոսքի հերթական դրսևորումը։
«ՔՊ ղեկավարի իշխանությունը սնվում է Հայաստանի ներսում և Սփյուռքում մարդկանց պառակտումից և իրար նկատմամբ ատելությունից, քաոսից։ Նրա իշխանության մեջ մյուսները կամ զոհեր են, կամ գործիքներ:
Դրա համար էլ նա այս արատավոր երևույթները խրախուսում է, իսկ յուրայիններին` հովանավորում, քանի որ իշխանության հենարան են ապահովում:
ՔՊ-ականի այսօրվա «Ղարաբաղացի՞ ես, թե հայ» ատելություն սերմանող խոսքը և քրեական հետապնդման փոխարեն դրա արդարացումն այս ամենի ուղիղ ապացույցն է»,- սոցցանցի իր էջում գրել է Արման Թաթոյանը:

«Власть главы «Гражданского договора» питается расколом людей, разжиганием ненависти друг к другу։ сегодняшнее разжигание ненависти членом партии «Гражданский договор»: «карабахский или армянин?» прямое тому подтверждение
Власть главы партии "Гражданский договор" питается расколом людей внутри Армении и в Диаспоре, ненавистью друг к другу, хаосом, написал бывший омбудсмен Республики Армения Арман Татоян, приведя в пример очередное проявление ненависти к народу Арцаха.
Власть лидера «Гражданского соглашения» питается расколом людей внутри Армении и в Диаспоре, ненавистью друг к другу, хаосом. В его власти другие либо жертвы, либо инструменты.
Именно поэтому он поощряет эти порочные явления и покровительствует своим близким, поскольку они обеспечивают поддержку власти.
Сегодняшнее разжигающее ненависть высказывание: «карабахский или армянин?» члена «Гражданского договора» и его оправдание вместо уголовного преследования являются прямым доказательством всего этого», - написал Арман Татоян на своей странице в социальной сети.