Խոսվում է 4-5 ձերբակալվածի մասին․ նոր մանրամասներ
Այս պահին խոսվում է 4-5 ձերբակալվածի մասին, որոնց տանում են Երևան քաղաքի քննչական վարչություն, ArmeniaSputnik–ին հայտնել է ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը։
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանն էլ.
«Բերման է ենթարկվել ՀՅԴ Երևանի Քաղաքային կոմիտեի անդամ Արսեն Մարտոյանը։ ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ անդամ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանի և ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի աշխատակազմի ղեկավար Վահագն Մաթինյանի տանը խուզարկություններին զուգահեռ խուզարկություն է ընթանում նաև «Եղվարդ» խոշորացված համայնքի ավագանու անդամ, ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական միության Կենտրոնական վարչության նախագահ Գևորգ Մուրադյանի տանը»։

Сообщается о 4–5 задержанных: новые детали
Обыски прошли в домах представителей молодежной ячейки АРФ "Дашнакцутюн", их всех везут в Следственное управление Еревана. Об этом Sputnik Армения сообщил депутат фракции "Армения" Артур Хачатрян.
Он отметил, что присутствовал при обыске в доме Гегама Манукяна, и задержании его сына – Тарона Манукяна. Правоохранители изъяли телефоны депутата и его сына, а также несколько личных вещей.
"Изымать телефон депутата незаконно, однако правоохранители все же сделали это", - отметил Хачатрян.
Депутат также заявил, что 4-5 представителей молодежного союза партии доставили в Следственное управление Еревана.
Отметим, что ранним утром в четверг правоохранители провели обыски в доме депутата оппозиционной фракции "Армения" Гегама Манукяна, задержан его сын - Тарон Манукян.