Ադրբեջանը և Հայաստանը ուրբաթ Վաշինգտոնում կստորագրեն փոխըմբռնման հուշագիր. Աղբյուր
Ադրբեջանը և Հայաստանը ուրբաթ  Վաշինգտոնում կստորագրեն փոխըմբռնման հուշագիր՝ պարտավորվելով հետամուտ լինել խաղաղության հաստատմանը: Այս մասին գրել է Middle East Eye պարբերականը՝ վկայակոչելով  տարածաշրջանային աղբյուրներ:
Աղբյուրները հայտնել են, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Սպիտակ տանը կընդունի Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ ստորագրման արարողությանը մասնակցելու համար։
Աղբյուրները հավելել են, որ երկու առաջնորդները կստորագրեն «մտադրությունների նամակ», այլ ոչ թե խաղաղության համաձայնագրի նախագիծ։ Դա Թրամփին կապահովի դիվանագիտական ​​ձեռքբերում։
Ավելի վաղ հայտնել գրել էինք, որ, ըստ ադրբեջանական աղբյուրի, Փաշինյանն ու Ալիևը ուրբաթ օրը Վաշինգտոնում հանդիպելու են։
Aysor.am-ը փորձել էր մեկնաբանություն ստանալ վարչապետի աշխատակազմից, սակայն տեղեկությունը չէին մեկնաբանել։

Азербайджан и Армения подпишут в пятницу в Вашингтоне меморандум о взаимопонимании — источник
Армения и Азербайджан подпишут меморандум о взаимопонимании в Вашингтоне в пятницу, обязавшись стремиться к миру. Об этом сообщает Middle East Eye (MEE) со ссылкой на региональные источники, знакомые с ситуацией.
Источники сообщили, что президент США Дональд Трамп примет в Белом доме президента Азербайджана Ильхама Алиева и премьер-министра Армении Никола Пашиняна для участия в церемонии подписания.
По словам источников, два лидера подпишут "письмо о намерениях", а не проект мирного соглашения. Это обеспечит Трампу дипломатическое достижение.
Ранее сообщалось, что, по данным азербайджанского источника, встреча Пашиняна и Алиева состоится в пятницу в Вашингтоне.
Aysor.am попытался получить комментарий от аппарата премьер-министра, однако информацию там не прокомментировали.