«Ստորև՝ անդորրագրերը»․ Նարեկ Կարապետյանը ՀԷՑ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահի աշխատավարձից հրաժարվել է, իսկ տեղակալի պաշտոնում ստացած աշխատավարձն ուղղել է բարեգործությանը
25/09/2025 18:43
ՀԷՑ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ, «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանն արձագանքել է ՔՊ-ականների այսօրվա հայտարարություններին․
«Մի քանի ՔՊ-ական տիկնայք գրել են, թե իբր մինչև ՀԷՑ-ի Տնօրենների խորհրդի նախագահ նշանակվելս (որտեղ աշխատավարձ չեմ ստանում իմ ցանկությամբ), տարիներ շարունակ որպես նախագահի տեղակալ աշխատավարձ եմ ստացել։
Մի քիչ տխուր լուր ․ ստորև կցում եմ անդորրագրերը, որտեղ հստակ երևում է, որ Տնօրենների խորհրդի տեղակալի աշխատավարձն էլ փոխանցել եմ բարեգործական նպատակներով՝ «Տաշիր Բարեգործական»-ին։
Այս անգամ էլ չկպավ։
Ի դեպ, Տնօրենների խորհրդին աշխատավարձ վճարում է Սամվել Կարապետյանը, և այն ոչ մի կերպ չի ազդում ոչ մի սակագնի վրա»:
Նարեկ Կարապետյանը կից հրապարակել է անդորրագրերը։

«Ниже — квитанции»: Нарек Карапетян отказался от зарплаты председателя совета директоров ЭСА, а зарплату, полученную на посту зампреда совета директоров ЭСА, направлял на благотворительность
25/09/2025 19:09
Председатель совета директоров «Электросетей Армении» и координатор движения «По-нашему» Нарек Карапетян ответил на сегодняшние заявления представителей правящей партии:
«Несколько представительниц «Гражданского договора» заявили, что якобы до назначения председателем совета директоров ЭСА (где я не получаю зарплату по собственному желанию), я в течение нескольких лет получал зарплату в качестве заместителя председателя.
Немного грустная новость — ниже прилагаю платёжные квитанции, где ясно видно, что зарплату заместителя председателя совета директоров я направлял на благотворительность — в Благотворительный фонд "Ташир".
И на этот раз промахнулись».
Карапетян также отметил:
«Зарплату членам совета директоров выплачивает Самвел Карапетян, и она никак не влияет на тарифы».
К публикации были приложены соответствующие документы.