Առաջարկում եմ՝ ամեն անգամ վարչապետից հարցնել, թե ինչը ոնց է անում. Սրբուհի Գալյան
Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը չի կարող ասել՝ Արմավիրում տեղի ունեցած սպանություններից հետո պաշտոնանկություններ կլինե՞ն, թե՞ ոչ։
«Վարչապետը հետևություններ արել է, շատ լավ է արել, ես չեմ կարող հետևություններ անել, այդ հարցի պատասխանատուն ես չեմ, որ հետևություններ անեմ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Լրագրողի հարցին՝ եթե նախաքննությունը չի ավարտվել, առաջին օրով Նիկոլ Փաշինյանը ո՞նց է գնահատականներ տալիս, վարկած առաջ քաշում՝ Գալյանն արձագանքեց. «Առաջարկում եմ ՝ամեն անգամ իրենից հարցնել, թե ինչը ոնց է անում»։

Србуи Галян: предлагаю каждый раз спрашивать у премьер-министра, почему и как он поступает
Министр юстиции Армении Србуи Галян заявила, что не уполномочена делать выводы по поводу возможных отставок после трагических событий в Армавире.
«Премьер-министр сделал свои выводы — и правильно сделал. Я не могу делать выводы, потому что не я несу ответственность за принятие таких решений», — сказала она в беседе с журналистами.
На вопрос журналиста, как премьер-министр Никол Пашинян может делать заявления и выдвигать версии в первый же день после инцидента, если предварительное следствие ещё не завершено, министр ответила: