Եթե իրենք լավ կառավարիչներ են, ապա պարտավոր են կյանքի կոչել այս առաջարկը. Մելոյան
Եթե քաղաքացիները ցույց են տալիս, որ ունեն իրավասություն, ապա իրավասու մարմինը պետք է հասկանա, որ գործ ունի ոչ թե  սեփականատիրոջ հետ, ում իրավունքները կարող է խախտել, այլ մի ողջ բնակչության հետ, որն օրվա իշխանության աղբյուրն է, լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառնալով հոսանքի գինն իջեցնելու ստորագրահավաքին, ասաց «Մեր ձևով» շարժման անդամ գոհար Մելոյանը։
Մելոյանի համար տարակուսելի է՝ եթե իշխանությունները կարծում են, որ ՀԷՑ-ում իրենց կառավարումն արդյունավետ է, ապա ինչ խնդիր են տեսնում հոսանքի գինն իջեցնելու մեջ. «Եթե իրենք լավ կառավարիչներ են, ապա պարտավոր են կյանքի կոչել այս առաջարկը»
«Մեր ձևով» շարժման համակարգող խորհրդի անդամ Արթուր Միքայելյանն էլ հավելեց, որ իրենց համար շատ կարևոր է այս գործընթացի թափանցիկությունն ապահովելը։

If they are good managers, they are obliged to implement this proposal – Meloyan
If citizens demonstrate their authority, the competent bodies must understand that they are not dealing with individual owners whose rights can be ignored, but with an entire population – the very source of state power. This was said by Gohar Meloyan, a member of the “Our Way” movement, commenting on the signature campaign aimed at reducing electricity prices.
Meloyan noted that the government’s position is difficult to understand: if the authorities believe their management of the Electric Networks of Armenia (ENA) is effective, then lowering electricity prices should not be a problem.
“If they are good managers, they are obliged to implement this proposal,” she stated.
Artur Mikayelyan, a member of the movement’s coordinating council, added that ensuring the full transparency of this process is of utmost importance to them.