«Փողը ոչ թե ժողովրդի, այլ ձեր կուսակցության համար է». Ռոբերտ Ամստերդամը հայտարարում է՝ ՀՀ իշխանության ներկայացուցիչները խեղաթյուրել են իր խոսքը
09/12/2025 11:57
Միջազգային փաստաբան Ռոբերտ Ամստերդամը հայտարարում է՝ ՀՀ իշխանության ներկայացուցիչները կրկին փորձում են խեղաթյուրել իր խոսքը, թե, իբր, դիմում է ԵՄ-ին՝ «ՀՀ բարեփոխումներին հատկացվող» աջակցությունը դադարեցնելու համար։
«Փողը ոչ թե ժողովրդի, այլ ձեր կուսակցության համար է։
Չափազանց մեծ գին ունի անմեղ հոգևորականներին բանտարկելը և Քրիստոսի զավակների վրա հարձակվելը»,- նշել է Ամստերդամը։
Հիշեցնենք՝ երեկ նա հայտարարել էր, որ ԵՄ-ն պետք է անհապաղ դադարեցնի իր ֆինանսական աջակցությունը Հայաստանի կառավարությանը և խորհրդակցություններ հրավիրի հրատապ և կարևոր թեմայով՝ դադարեցնելու ՀՀ իշխանությունների անօրեն գործողությունները:

«Деньги не для народа, а для вашей партии», — Роберт Амстердам заявляет, что представители власти Армении исказили его слова
09/12/2025 12:30
Международный юрист Роберт Амстердам заявил, что представители власти Армении снова пытаются исказить его слова, якобы он обращался к ЕС с требованием прекратить поддержку «реформ в РА».
«Деньги предназначены не народу, а вашей партии.
Неимоверно высока цена заключения невинных духовных лиц и нападений на детей Христовых», — отметил Амстердам.
Напомним, позавчера Роберт Амстердам, обращаясь к ЕС, заявил: «Не финансируйте правительство, которому не хватает легитимности».