Ինչու է այսքան ձգձգվում 53 քննիչների այսքան «ֆանտաստիկ» աշխատանքը. Վարդևանյանը՝ Սամվել Կարապետյանի գործի մասին (Տեսանյութ)
12/12/2025 13:56
Սամվել Կարապետյանի փաստաբանական թիմի անդամ Արամ Վարդևանյանն այսօր հրավիրված ասուլիսի ժամանակ զարմանք հայտնեց, թե ինչու է այսքան ձգձգվում իր պաշտպանյալի գործը։
«Ուղիղ հարց ենք տալիս՝ այս գործն ինչո՞ւ է այսքան ձգձգվում։ Նախաքննական գաղտնիքի ռեժիմ է գործում։ Մեր գործընկերներն ինչ-որ բանից վախենո՞ւմ են, ինչ-որ հանգամա՞նք կա, որը վախեցնում է։ Ինչո՞ւ է այսքան ձգձգվում 53 քննիչների այսքան «ֆանտաստիկ» աշխատանքը, որն արդյունք չունի։ 177 օր 53 քնիչներն ինչո՞վ են զբաղված, բա գործն ուղարկեք դատարան կամ ավարտեք, կամ գոնե, նախաքննական գաղտնիքը վերացրեք»,-ասաց փաստաբանը։

«Почему так затягивается «фантастическая» работа 53 следователей?» — Вардеванян о деле Самвела Карапетяна
Член адвокатской группы Самвела Карапетяна Арам Вардеванян на пресс-конференции выразил удивление по поводу того, почему дело его подзащитного так затягивается.
«Мы задаём прямой вопрос — почему это дело так затягивается? Ведётся режим предварительного следствия. Наши коллеги чего-то боятся? Есть какие-то обстоятельства, которые их пугают? Почему эта «фантастическая» работа 53 следователей, которая не приносит результатов, продолжается так долго? Уже 177 дней — чем заняты эти 53 следователя? Отправьте дело в суд или завершите расследование, или хотя бы снимите режим тайны предварительного следствия», — заявил адвокат.