Եկեղեցու դեմ արշավի ֆոնին կառավարությունն այսօր կլուծարի «Շողակաթ»-ը հեռարձակող հանրային ալիքը
«Հոգևոր-մշակութային հանրային հեռուստաընկերություն» փակ բաժնետիրական ընկերությունը կլուծարվի. կառավարությունն այսօր կհաստատի այս որոշումը։
«Հոգևոր-մշակութային հանրային հեռուստաընկերություն» փակ բաժնետիրական ընկերությունը ստեղծվել է 2011 թվականին ու այդ տարվանից էլ հեռարձակում է «Շողակաթ» տեսալսողական ծրագիրը։
«Հոգևոր-մշակութային հանրային հեռուստաընկերություն»-ը լուծարելը հիմնավորվում է «Տեսալսողական մեդիայի մասին» օրենքում կատարված փոփոխություններով, որը հեղինակել էին ՔՊ-ական Սիսակ Գաբրիելյանն ու Թագուհի Ղազարյանը։

На фоне кампании против Церкви правительство сегодня закроет церковный телеканал «Шогакат»
Закрытое акционерное общество «Духовно-культурная общественная телекомпания» будет ликвидировано — соответствующее решение правительство утвердит сегодня.
ЗАО «Духовно-культурная общественная телекомпания» было создано в 2011 году и с того же года осуществляет вещание аудиовизуальной программы «Шогакат».
Ликвидация «Духовно-культурной общественной телекомпании» обосновывается изменениями, внесёнными в закон «Об аудиовизуальных медиа», авторами которых являются депутаты от правящей партии «Гражданский договор» Сисак Габриелян и Тагуи Казарян.
Отметим, что прекращение вещания «Шогакат» происходит на фоне кампании, развернувшейся против Армянской Апостольской Святой Церкви.