Գառնիում կաթողիկոսի հասցեին հնչած սպառնալիքը հասել է իրավապահների ուշադրությանը
Երեկ Գառնիում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությամբ տեղի ունեցած պատարագից հետո միջադեպ էր արձանագրվել։ Իշխանական լրատվամիջոցի լրագրողի հարցին՝ «ի՞նչ պիտի լինի, որ Կտրիճ Ներսիսյանը հեռանա», Գառնիի բնակիչներից մեկը պատասխանել էր․ «Մի հատ քար խփեն գլխին՝ սատկացնեն»։
Aysor.am-ի հարցմանն ի պատասխան՝ ՀՀ գլխավոր դատախազությունից հայտնեցին, որ տվյալ արտահայտության վերաբերյալ իրականացվում է ուսումնասիրություն, պարզելու՝ արդյո՞ք այն պարունակում է հանցակազմ։
Հիշեցնենք՝ «Իշխանություն» լրատվականին հայտնի էր դարձել, որ հիշյալ արտահայտության հեղինակը Գառնիի բնակիչ Էդվարդ Ստեփանյանն է՝ համայնքում հայտնի «Ջնդոյի Էդո» մականվամբ։ Վերջինս աշխատում է Գառնիի համայնքապետարանում՝ խմելու ջրի սպասարկման բաժնում։

Угроза, высказанная в адрес Католикоса в Гарни, привлекла внимание правоохранительных органов
Вчера после литургии в Гарни с участием премьер-министра Никола Пашиняна был зафиксирован инцидент. На вопрос журналиста провластного СМИ: «Что должно произойти, чтобы Ктрич Нерсисян ушёл?», один из жителей Гарни допустил высказывание с прямой угрозой физической расправы, заявив: «Камнем по голове — и «прикончить»».
В ответ на запрос Aysor.am Генеральная прокуратура Армении сообщила, что проводится проверка указанного высказывания с целью выяснения, содержит ли оно состав преступления.
Напомним, как стало известно новостному сайту «Ишханутюн», автором высказывания является житель Гарни Эдвард Степанян, известный в общине под прозвищем «Джндо Эдо». Он работает в мэрии Гарни в отделе обслуживания питьевой воды.