ՀԱՊԿ-ի հետ կապված Նիկոլ Փաշինյանը դիրքորոշումը չի փոխել (Տեսանյութ)
«ՀԱՊԿ-ի վերաբերյալ ոչինչ չունեմ ասելու, եթե նոր բան ունենայի ասելու՝ կասեի, ինչ ասել եմ նախորդ անգամ, դա ուժի մեջ է»,-այս մասին Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց  Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին:
Ավելի վաղ Փաշինյանը հայտարարել էր՝  «ավելի հավանական է, որ մենք ՀԱՊԿ-ից դուրս կգանք, քան թե կապասառեցնենք մեր անդամակցությունը»:
Հիշեցնենք՝ նախորդ տարվա վերջին Գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը հայտարարել էր, թե հույս ունի, որ Հայաստանը շուտով կվերադառնա ՀԱՊԿ՝ նշելով, որ դրա համար առկա են բոլոր պայմաններն ու նախադրյալները:

Nikol Pashinyan has not changed his position on the CSTO (Video)
“I have nothing to add regarding the CSTO. If I had something new to say, I would say it. What I said last time remains valid,” Prime Minister Nikol Pashinyan stated during a briefing with reporters following a government session, responding to a question from Aysor.am.
Earlier, Pashinyan had said that “it is more likely that we will withdraw from the CSTO than that we will unfreeze our membership.”
It should be recalled that at the end of last year, CSTO Secretary General Imangali Tasmagambetov expressed hope that Armenia would soon return to the organization, noting that all the necessary conditions and prerequisites for this were in place.