Սամվել Կարապետյանն ապօրինաբար հալածվում է իշխանության կողմից, «Մեր ձևով»-ին էլ դրական ենք վերաբերվում. Սաղաթելյան
Սամվել Կարապետյանը քաղբանտարկյալ է, նա ապօրինաբար հալածվում է այս իշխանությունների կողմից, մամուլի ասուլիսի ժամանակ նման կարծիք հայտնեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղաթելյանը:
Նրա խոսքով՝ այն ինչ տեղի է ունենում Սամվել Կարապետյանի հետ, իրենց համար անընդունելի և դատապարտելի է: Ըստ Սաղաթելյանի՝ Կարապետյանը հալածվում է հայկական ինքնության և եկեղեցու կողքին կանգնելու համար:
Իսկ ինչ վերաբերվում է «Մեր ձևով» շարժմանը, ապա ՀՅԴ ԳՄ անդամն ասաց, որ շատ դրական են վերաբերվում:
«Հույս ենք հայտնում, որ նոր ձևավորվող շարժումն ընդդիմադիր դաշտում կունենա իր տեղն ու դերը»,- հավելեց ընդդիմադիր քաղաքական գործիչը:

Самвел Карапетян незаконно подвергается преследованию со стороны властей, к движению «По-нашему» относимся положительно — Сагателян
Самвел Карапетян является политическим заключённым и незаконно преследуется нынешними властями. Такое мнение на пресс-конференции выразил депутат фракции «Армения», член Бюро АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян.
По его словам, происходящее с Самвелом Карапетяном является для них неприемлемым и заслуживающим осуждения. Как отметил Сагателян, Карапетян подвергается преследованию за то, что он отстаивает армянскую идентичность и поддерживает Армянскую Апостольскую Церковь.
Что касается движения «По-нашему», член Бюро АРФД заявил, что они относятся к нему очень положительно.
«Мы выражаем надежду, что формирующееся новое движение займёт своё место и сыграет свою роль в оппозиционном поле», — добавил оппозиционный политик.