Սամվել Կարապետյան, Գագիկ Ծառուկյան, Լևոն Քոչարյան, Սիրուշո. ովքեր են արձագանքել սոցիալական ծանր պայմաններում հայտնված արցախցիներին աջակցելու խնդրանքին
«Արցախն իմ սրտում» սոցիալ-բարեգործական հիմնադրամի հիմնադիր Նժդեհ Իսկանդարյանն այսօր հրավիրված ասուլիսին ներկայացրեց, թե սոցիալական ծանր պայմաններում հայտնված արցախցիներին անհետաձգելի աջակցության իր կոչ խնդրանքին ովքեր են արձագանքել։
Նա նշեց, որ Սամվել Կարապետյանն է ֆինանսական աջակցություն տրամադրել 2023թ. Հայկազովի վառելիքաքսուքային նյութերի պահեստի պայթյունի հետևանքով զոհվածների և անհետ կորածների ընտանիքներին, նաև 2023 թվականի սեպտեմբերի 19-20-ին ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով զոհված քաղաքացիական անձանց՝ ընդհանուր առմամբ, 260 անձի ցուցաբերվել է 50 000 դրամ աջակցություն է։
Իսկանդարյանը նշեց, որ Գագիկ Ծառուկյանը 3 մլն դրամ է հատկացրել հիմնադրամին, Լևոն Քոչարյանը 2 մլն դրամ է փոխանցել, ում հետ պայմանավորվել են, որ պարբերաբար կլինեն աջակցություններ։ Սիրուշոն ևս արձագանքել է իր կոչին և 1 մլն դրամ է փոխանցել։
Աջակցություն է ցուցաբերել նաև «Արցախբանկ»-ը՝ 1,6 մլն դրամ, «Արդշինբանկ»-ն է 3 ուսանողի վճար փոխանցել։
«Մեր հայրենակիցներից Իսկանդար Իսկանդարյանը, ով ապրում է ՌԴ-ում, 484 000 դրամ է փոխանցել։ Ունենք հայրենակից Արցախից, ով չի ցանկացել՝ իր անունը հրապարակայնացվի, 20 ընտանիքի է հանդիպել և գումար փոխանցել։ Եվս մեկ քաղաքացի, ով ցանկացել է անանուն մնալ, պայթյունի զոհերի ընտանիքներին ուսման վճար է փոխացել՝ 2200 դոլար»,-ասաց Արցախի պետնախարարը՝ շնորհակալություն հայտնելով բոլոր աջակիցներին։

Samvel Karapetyan, Gagik Tsarukyan, Levon Kocharyan, Sirusho: who responded to the call to support Artsakh residents in difficult social conditions
16/01/2026 13:57
Nzhdeh Iskandaryan, founder of the “Artsakh in My Heart” social-charity foundation, announced at a press conference today the individuals and organizations that responded to his appeal for urgent support for Artsakh residents facing difficult social conditions.
He noted that Samvel Karapetyan provided financial assistance to the families of those killed or missing in the 2023 explosion at the Haykazov fuel and lubricants warehouse, as well as to civilians killed during the Azerbaijani aggression on September 19-20, 2023. In total, 260 families received 50,000 drams each.
Iskandaryan noted that Gagik Tsarukyan donated 3 million drams to the fund, while Levon Kocharyan contributed 2 million drams, with an agreement for regular support. Sirusho also responded to the appeal, transferring 1 million drams.
Artsakhbank provided 1.6 million drams in support, and Ardshinbank made contributions to three students.
“One of our compatriots, Iskandar Iskandaryan, living in Russia, transferred 484,000 drams. Another Artsakh resident, who wished to remain anonymous, personally met with 20 families and provided financial aid. Additionally, another anonymous donor contributed $2,200 toward tuition fees for families affected by the explosion,” said the Artsakh State Minister, expressing gratitude to all supporters.