Սամվել Կարապետյանին ՔԿՀ դեռևս չեն տեղափոխել. նա ստացիոնար բուժում է ստանում «Նաիրի» բժշկական կենտրոնում. փաստաբան
Թեև Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանը բեկանել է Սամվել Կարապետյանի տնային կալանքով փոխարինելու որոշումը, այդուհանդերձ, նրան ՔԿՀ դեռևս չեն տեղափոխել։
Սամվել Կարապետյանի պաշտպան Լիաննա Գասպարյանն Аysor.am-ին հայտնեց, որ այս պահին Սամվել Կարապետյանը գտնվում է «Նաիրի» բժշկական կենտրոնում։
«Նա օրեր շարունակ բուժում է ստանում ստացիոնար բուժման մեջ»,-ասաց նա։
Գասպարյանը նշեց, որ, ինչպես ավելի վաղ հայտնել են, ախտորոշումը քովիդն է՝ թոքաբորբ։
Հարցին, թե մինչև լիարժեք բուժումը նրան արդյո՞ք չեն տեղափոխի ՔԿՀ՝ փաստաբանն ասաց, որ չի կարող պատասխանել․«Չեմ կարող այդ մասին ասել, թե ինչպես կդրսևորեն իրենց մարդասիրության սկզբունքներում, դա այլ հարց է, բայց այս պահին հստակ կարող ենք ասել, որ նա Նաիրի ԲԿ-ում ստանում է ստացիոնար բուժում»,-ասաց նա։

Самвела Карапетяна пока не перевели в УИУ — он проходит стационарное лечение в медицинском центре «Наири»: адвокат
Хотя Апелляционный антикоррупционный суд отменил решение о замене меры пресечения Самвела Карапетяна на домашний арест, его пока не перевели в УИУ.
Адвокат Самвела Карапетяна Лианна Гаспарян сообщила Аysor.am, что в настоящее время он находится в медицинском центре «Наири».
«Он уже несколько дней получает стационарное лечение», — отметила она.
Гаспарян добавила, что, как сообщалось ранее, диагноз — COVID-19 с пневмонией.
На вопрос, будут ли его переводить в УИУ до завершения полного курса лечения, адвокат ответила, что не может дать комментарий: «Я не могу сказать, как проявят себя в отношении принципов гуманности, это другой вопрос. Но на данный момент можем точно констатировать, что он получает стационарное лечение в медицинском центре «Наири»».