Սամվել Կարապետյանին ՔԿՀ դեռևս չեն տեղափոխել. նա ստացիոնար բուժում է ստանում «Նաիրի» բժշկական կենտրոնում. փաստաբան
Թեև Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանը բեկանել է Սամվել Կարապետյանի տնային կալանքով փոխարինելու որոշումը, այդուհանդերձ, նրան ՔԿՀ դեռևս չեն տեղափոխել։
Սամվել Կարապետյանի պաշտպան Լիաննա Գասպարյանն Аysor.am-ին հայտնեց, որ այս պահին Սամվել Կարապետյանը գտնվում է «Նաիրի» բժշկական կենտրոնում։
«Նա օրեր շարունակ բուժում է ստանում ստացիոնար բուժման մեջ»,-ասաց նա։
Գասպարյանը նշեց, որ, ինչպես ավելի վաղ հայտնել են, ախտորոշումը քովիդն է՝ թոքաբորբ։
Հարցին, թե մինչև լիարժեք բուժումը նրան արդյո՞ք չեն տեղափոխի ՔԿՀ՝ փաստաբանն ասաց, որ չի կարող պատասխանել․«Չեմ կարող այդ մասին ասել, թե ինչպես կդրսևորեն իրենց մարդասիրության սկզբունքներում, դա այլ հարց է, բայց այս պահին հստակ կարող ենք ասել, որ նա Նաիրի ԲԿ-ում ստանում է ստացիոնար բուժում»,-ասաց նա։

Although the Anti-Corruption Court of Appeal overturned the decision to replace Samvel Karapetyan’s detention with house arrest, he has not yet been transferred to a penitentiary.
Samvel Karapetyan’s lawyer, Lianna Gasparyan, told Aysor.am that he is currently undergoing treatment at the Nairi Medical Center.
“He has been receiving inpatient treatment for several days,” Gasparyan said, noting that, as previously reported, his diagnosis is COVID and pneumonia.
Asked whether Karapetyan would remain in the hospital until fully recovered before being transferred to a penal institution, the lawyer said she could not provide a definite answer. “I cannot say how humanitarian considerations will be applied; that is another matter. But at this moment, we can state clearly that he is receiving inpatient treatment at the Nairi Medical Center,” she said.