ՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել Խաղաղության խորհրդի կանոնադրության ստորագրման առաջարկությանը
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը հավանություն է տվել Խաղաղության խորհրդի կանոնադրության ստորագրման առաջարկությանը:
Համապատասխան որոշումը ստորագրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանին հանձնարարվել է կազմակերպել կանոնադրության ստորագրումը:
Նշենք, որ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Շվեյցարիայի Համադաշնություն։ Նա Դավոսում՝ Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակում, ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հրավերով որպես հիմնադիր անդամ կմասնակցի «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրության ստորագրման հանդիսավոր արարողությանը։
Ըստ New York Times-ի՝ Թրամփը հրավիրում է երկրներին միանալ երեք տարվա ժամկետից ավելի, եթե նրանք պատրաստ են առաջին տարում վճարել ավելի քան մեկ միլիարդ դոլար։

The Armenian government approves the proposal to sign the Board of Peace Charter
The corresponding decision was signed by Prime Minister Nikol Pashinyan. Foreign Minister Ararat Mirzoyan has been instructed to oversee the organization of the charter’s signing.
To note, Nikol Pashinyan has departed for the Swiss Confederation on a working visit. At the invitation of U.S. President Donald Trump, he will participate as a founding member in the official signing ceremony of the Board of Peace Charter in Davos, on the sidelines of the World Economic Forum.
According to the New York Times, Trump is inviting countries to join for more than a three-year period if they pay more than $1 billion in the first year.