«Ազատությո՛ւն Աշոտ Մինասյանին, Վահագն Չախալյանին և բոլոր քաղբանտարկյալներին». Աբրահամյանը կալանավայրերում տեսակցել է քաղաքական հետապնդումների ենթարկվողներին
«Վարդաշեն» ՔԿՀ-ում հանդիպեցի «Սիսական» ջոկատի հրամանատար Աշոտ Մինասյանին, իսկ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում՝ Վահագն Չախալյանին»,- հայտնում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբարհամյանը։
«Չախալյանն, ինչպես միշտ, պինդ էր․ իր նկատմամբ ապօրինությունները թեև անարդար է համարում՝ բոլոր առումներով օրենքից դուրս, սակայն արդեն սովոր է ռեժիմի նմանօրինակ վերաբերմունքին։
Վերջինիս համոզմամբ՝ վերջնարդյունքը հաղթանակն է, որի հիմքում հանրության հնարավոր բոլոր շերտերի ակտիվ և գործուն մասնակցությունը պետք է դառնա։
Աշոտ Մինասյան անուն-ազգանունն ու բանտը անհամատեղելի են, ու թեև վերջինս կանխատեսելի է դիտարկում իր նկատմամբ քաղաքական հետապնդումները, սակայն ինքս այս ամենի հետ ոչ մի կերպ չեմ համակերպվում։
Ազատությո՛ւն Աշոտ Մինասյանին, Վահագն Չախալյանին և անազատության մեջ գտնվող բոլոր քաղբանտարկյալներին»,- նշել է ընդդիմադիր պատգամավորը։

«Свободу Ашоту Минасяну, Ваагну Чахаляну и всем политзаключённым» — Абрамян навестил подвергающихся политическим преследованиям в местах лишения свободы
«В в уголовно-исполнительном учреждении «Вардашен» я встретился с командиром отряда «Сисакан» Ашотом Минасяном, а в УИУ «Нубарашен» — с Ваагном Чахаляном», — сообщил депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Чахалян, как всегда, был твёрд: хотя он считает совершённые в отношении него нарушения незаконными и полностью противоречащими закону, он уже привык к подобному обращению со стороны режима.
По его убеждению, конечным результатом станет победа, для которой необходимо участие всех возможных слоёв общества в активной и деятельной форме.
Имя и фамилия Ашота Минасяна не совместимы с тюремной камерой. Хотя он ожидаемо воспринимает политическое преследование в свой адрес, лично я никак не могу смириться со всем этим.
Свободу Ашоту Минасяну, Ваагну Чахаляну и всем политзаключённым, находящимся в заключении», — подчеркнул оппозиционный депутат.