Ատոմային ոլորտում Ռուսաստանի նախագծերն ավելի էժան են և ավելի լավը, քան ԱՄՆ-ինը. Պեսկովը՝ Երևանի և Վաշինգտոնի միջուկային նախագծերի մասին
Ռուսաստանի փորձը ատոմային ոլորտում ավելի մեծ է, քան ԱՄՆ-ինը, իսկ ծառայությունների արժեքը՝ ավելի ցածր, ասել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ խոսելով Երևանի և Վաշինգտոնի ատոմային նախագծերի մասին:
«Ինչ վերաբերում է Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև ատոմային էներգիայի ոլորտում համագործակցությանը, այնտեղ կան հին խորհրդային օբյեկտներ, որոնք, իհարկե, խորհրդային և ռուսական նախագիծ են։ Այստեղ Ռուսաստանը, անշուշտ, ունի ավելի մեծ իրավասություններ և ավելի մեծ մրցունակություն։ Եվ, որպես այս ոլորտում աշխարհի ամենաառաջադեմ երկիր, Ռուսաստանը կարող է դիմակայել միջազգային մրցակցության ամենաբարձր մակարդակին, եթե նման մրցակցություն պահանջվի իր գործընկերների կողմից։ Այլ կերպ ասած, Ռուսաստանը կարող է ապահովել ավելի լավ որակ առաջիկա տարիների ընթացքում՝ ավելի ցածր գնով», - ասել է Կրեմլի խոսնակը։

В атомной сфере проекты у России дешевле и лучше, чем у США – Песков об атомных проектах Еревана и Вашингтона.
Компетенции России в атомной сфере выше, чем у США, а стоимость услуг ниже, заявил на брифинге пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, говоря об атомных проектах Еревана и Вашингтона.
«Что касается взаимодействия Армении и США в области атомной энергетики - там есть старые советские объекты, которые, конечно, являются объектами советского дизайна и российского дизайна. Здесь Россия, безусловно, обладает большими компетенциями и большей конкурентоспособностью. И, будучи самой передовой страной в мире в этой области, Россия способна выдерживать самый высокий уровень международной конкуренции, если такая конкуренция будет востребована партнерами. То есть Россия за меньшие деньги способна обеспечивать лучшее качество на многие годы», - сказал представитель Кремля.