Պարգևավճարը չի կարող դիտարկվել որպես կոռուպցիա. Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ
Պարգևավճարը չի կարող դիտարկվել որպես կոռուպցիա, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Արթուր Նահապետյանը։
«Պարգևավճարների բաժանման հետ կապված կա համապատասխան կարգ, ըստ կարգի, ըստ կատարողականի են բաժանվել պարգևավճարները, հետևաբար, այդ ամենն իրավական ակտով կարգավորված պրոցես է եղել, որտեղ կոռուպցիոն հոդվածի որևէ հատկանիշ ես, որպես իրավաբան, չեմ տեսնում»,- ասաց նա։
Կոմիտեում պարգևավճարներ եղել են, առաջիկայում հայտարարագրում մանրամասն նշված կլինի, թե ինչքան են պարգևավճար ստացել։

Bonuses paid within the Anti-Corruption Committee cannot be regarded as corruption, the Committee’s chairman Artur Nahapetyan said in a conversation with journalists.
“There is an established procedure for awarding bonuses. They were distributed in accordance with that procedure and based on performance. Therefore, this was a process regulated by a legal act, and as a lawyer I do not see any elements of a corruption offense,” he stated.
Nahapetyan also confirmed that bonuses were paid within the Committee, adding that upcoming asset declarations will specify in detail the amounts received.