Հայաստանում առկա է խաղաղություն, այդ տրամաբանությամբ իրողությունը գնահատեք. Պաշտպանության փոխնախարարը՝ տարածաշրջանում զարգացումների մասին
02/03/2026 12:11
Հայաստանում խաղաղություն է, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգսյանը՝ անդրադառնալով Իրանի Իսլամական Հանրապետության շուրջ և Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող իրադարձություններին։
«Ցանկանում եմ, որ այս իրողությունը հաշվի առնելով՝ շարժվենք առաջ»,- նշեց նա։
Պաշտպանության փոխնախարարը նշեց, որ այս հարցի շուրջ անվտանգության խորհրդի նիստ է տեղի ունեցել, պատկան մարմինները մտահոգությունները փարատելու համար աշխատում են։
«Հայաստանում առկա է խաղաղություն, այդ տրամաբանությամբ իրողությունը գնահատեք»,- հավելեց նա։

В Армении есть мир, исходя из этой логики и оценивайте ситуацию — замминистра обороны Армении о региональных процессах
02/03/2026 12:26
В Армении мир. Об этом в беседе с журналистами заявил заместитель министра обороны Республики Армения Арман Саргсян, комментируя события вокруг Исламской Республики Иран и в регионе Ближнего Востока.
«Прошу двигаться вперёд, учитывая эту реальность», — отметил он.
Замминистра сообщил, что по данному вопросу состоялось заседание Совета безопасности, а профильные ведомства ведут работу по снятию имеющихся обеспокоенностей.
«В Армении есть мир — оценивайте ситуацию, исходя из этой логики», — добавил он.