Հայաստանում առկա է խաղաղություն, այդ տրամաբանությամբ իրողությունը գնահատեք. Պաշտպանության փոխնախարարը՝ տարածաշրջանում զարգացումների մասին
02/03/2026 12:11
Հայաստանում խաղաղություն է, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգսյանը՝ անդրադառնալով Իրանի Իսլամական Հանրապետության շուրջ և Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող իրադարձություններին։
«Ցանկանում եմ, որ այս իրողությունը հաշվի առնելով՝ շարժվենք առաջ»,- նշեց նա։
Պաշտպանության փոխնախարարը նշեց, որ այս հարցի շուրջ անվտանգության խորհրդի նիստ է տեղի ունեցել, պատկան մարմինները մտահոգությունները փարատելու համար աշխատում են։
«Հայաստանում առկա է խաղաղություն, այդ տրամաբանությամբ իրողությունը գնահատեք»,- հավելեց նա։

“There is peace in Armenia, assess the situation with that logic” – Deputy Defense Minister on regional developments
02/03/2026 12:53
“There is peace in Armenia,” RA Deputy Minister of Defense Arman Sargsyan said in a conversation with journalists, referring to the developments surrounding the Iran and the broader Middle East region.
“I would like us to move forward taking this reality into account,” he noted.
The Deputy Minister added that a meeting of the Security Council had been convened to address the issue, and that the relevant state bodies are working to alleviate public concerns.
“There is peace in Armenia – assess the situation with that logic,” he emphasized.